zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Řezy s džemem a kokosem
Autor: kuchařka Kurz domácího pečení Řezy s džemem a kokosem

Řezy s džemem a kokosem

Hodnoceno: 3x
Nadýchané řezy promazané pikantním džemem patří mezi tradiční dezerty, které v poslední době poněkud ustoupily ze slávy. Vraťte jim jejich lesk, příprava je jednoduchá, výsledek efektní a chuťově se jim jen tak něco nevyrovná.
do 1,5 hodiny
16–20 ks porcí

Další recepty na sladké moučníky, které je radost péct, najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Letní číslo časopisu Prima FRESH Foto:

Ochutnejte léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH nabízí plnou náruč nových receptů, s kterými si období prázdnin užijete ještě více naplno! Časopis najdete v prodeji již od 7. června, tak...

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 200 °C nebo 180 °C v případě použití funkce horký vzduch. Vyšší plech nebo formu o velikosti 16 x 26 cm vymažte máslem a dno a delší strany vyložte jedním kusem pečicího papíru.
  2. Na těsto prosejte do mísy mouku a cukr, máslo nakrájejte na kostky a zpracovávejte tak dlouho, až směs začne připomínat jemnou strouhanku. Práci vám zjednoduší robot, jinak těsto jemně zpracovávejte prsty. Vejce zlehka rozšlehejte s vanilkovou esencí nebo extraktem. Přilijte ke směsi s moukou a pomocí pulzního tlačítka mixujte nebo důkladně a rychle hněťte, dokud se vše rovnoměrně nerozmíchá a nezačne se tvořit spojité těsto. Těsto na základ vyklopte do připravené formy a pomocí prstů ho rovnoměrně natlačte na dno po celé ploše. Pečte v předehřáté troubě 18–20 minut nebo dokud nezačnou okraje zlátnout.
  3. Mezitím vidličkou prošlehejte vejce a důkladně vmíchejte kokos a cukr.
  4. Korpus vyjměte z trouby a teplotu snižte na 170 °C nebo 150 °C v případě použití funkce horký vzduch. Pomocí lžíce potřete rovnoměrně korpus džemem a na něj naneste pomocí lžíce kokosovou posypku, rovnoměrně ji rozprostřete a přitlačte, jako kdybyste se snažili povrch uhladit.
  5. Vraťte řezy do trouby a pečte je 30–35 minut, až posypka zezlátne a korpus bude propečený. Hotové řezy vyjměte z trouby, položte je na drátěnou mřížku a nechte je vychladnout ve formě. Po vychladnutí krájejte na jednotlivé porce a podávejte.

PRIMA TIP: Těsto vyrovnejte ve formě tak, že ho na závěr uválejte sklenicí s hladkými rovnými stěnami. Na váleček se snáze nalepí. Džem použijte podle chuti – hodí se malinový, ostružinový či višňový.

Řezy s džemem a kokosem  Foto: Řezy s džemem a kokosem; foto: kuchařka Kurz domácího pečení

Kurz domácího pečení: staňte se skvělým kuchařem

Kurz domácího pečení Foto:

Anneka Manning

Ať už jste začátečník, nebo pečete často, tato kniha pro vás bude užitečná. Anneka Manning vám odhalí 10 základních postupů, které jsou základem pro každé pečení.

Kniha obsahuje 90 receptů na sladké i slané pečené dobroty, s jejichž pomocí se stanete zručnějšími a bude z vás pekař, jak má být!

"Tato kniha je absolutně skvělá, zaujala mě hned od první stránky. Anneka přistupuje k pečení logicky, dělí své recepty do skupin podle postupů. Je geniální. Každý recept vypadá chutně. Zaručuji vám, že tato kniha se stane klasikou." Stephanie Alexander

Nakladatelství Omega, 499 Kč

reklama