Green Kitchen

Plněné lodičky ze sladkých brambor

Moje hodnocení
8x

Tohle je skvělá možnost, kdy děti mohou přiložit ruku k dílu – ty větší dokonce lodičky zvládnou úplně samy.

4 porce
90 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Sladké brambory dejte na plech do trouby a zapněte ji na 200 °C. Nechte je péct asi 50 minut nebo než je budete moct snadno propíchnout vidličkou. Plech vyndejte z trouby. Poznámka: Doba pečení se může měnit podle velikosti brambor.
  2. Brambory nechte trochu vychladnout, pak je rozkrojte napůl a dužinu vydlabejte, u špiček jí ponechte trochu víc, aby brambory držely tvar.
  3. Dužinu dejte do misky spolu s jogurtem, cizrnou, citronovou šťávou, kari a solí.
  4. Pomocí vidličky všechny ingredience promíchejte a rozmačkejte.
  5. Lodičky potřete olejem, naplňte je a posypte dýňovými semínky a sýrem. Dejte zpátky do trouby na 15–20 minut, až se sýr rozpustí a začne trochu chytat barvu. Servírujte ozdobené granátovými semínky.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Green Kitchen

Kitchenette Green Kitchen

Když se Luise Vindahl a David Frenkiel před lety setkali v Římě, stalo se tohle setkání i zárodkem jednoho z nejúspěšnějších gastronomických počinů. Brzy bylo jasné, že se jejich životní cesta spojí – a že budou muset řešit také jídlo. Luise je nutriční terapeutka nezříkající se masa a David vegetarián, tehdy bez hlubšího vztahu k vaření. Výsledkem řady pokusů a omylů – a také brzké narození dcery Elsy, která to také v hrncích pořádně zamíchala – se stal ikonický vegetariánský blog Green Kitchen Stories. Brzy následovala i jeho první knižní podoba (česky 2018) a několik dalších knih. Little Green Kitchen je prozatím poslední a je dokladem toho, že Luise a David to se společnou cestou myslí vážně, vždyť k Else od těch dob přibyli dva bratři, Isaac a Noah. A pro své děti (a také všechny zaměstnané rodiče na světě, kteří je chtějí i něco užitečného naučit) také David s Luisou svou Little Green Kitchen napsali.

Vydalo nakladatelství Kitchenette.


Přečtěte si také

Recepty