zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Nadívaná roláda z vepřového bůčku s pečeným fenyklem
Autor: FTV Prima Nadívaná roláda z vepřového bůčku s pečeným fenyklem

Nadívaná roláda z vepřového bůčku s pečeným fenyklem

Hodnoceno: 6x
V prvním díle nové řady pořadu Šéfem za pár minut připravil Zdeněk Pohlreich šťavnatou vepřovou roládu s netradiční nádivkou. Ideální recept na slavnostní oběd, kterým své hosty zaručeně ohromíte.
do 2 hodin

reklama

Postup

  1. Špičkou nože nařežte na kůži bůčku mřížku. Maso nařízněte podélně tak, abyste vytvořili velký ten-ký plát masa a mohli jste ho naplnit. Celou plochu důkladně osolte a opepřete. 
  2. Pak připravte náplň. Na pánvi opražte nasucho semínka fenyklu. Jakmile se rozvoní, nasypte je do misky a přidejte plátky mandlí, spařené lístky kapustiček a nakrájený pórek. Osolte a opepřete. Rukou promíchejte náplň s oloupaným chorizem. Zapracujte do směsi strouhanku a navrstvěte náplň na celou plochu masa. Navrch nasypte nasekané lístky čerstvé šalvěje. 
  3. Zarolujte maso od konce, kde není kůže, a pečlivě roládu svažte kuchyňským provázkem. V pekáčku ji ještě jednou osolte a opepřete, podlijte trochou vody a nechte péct zhruba hodinu na 180 °C. 
  4. Mezitím do mísy vymačkejte citronovou šťávu, zakápněte ji olivovým olejem a přidejte nasekaný čerstvý fenykl. Přilijte vinný ocet a vmíchejte slaninu nakrájenou na kostky. Posypte marinádou roládu a pečte dalších 45 minut. 
  5. Vyndejte roládu z pekáčku a přes sítko slijte šťávu do rendlíku. Z omáčky vyvařte vodu a zbylý tuk přelijte do čistého kastrolu. K připečené omáčce v rendlíku přilijte vývar, provařte a na závěr rozpusťte v omáčce máslo. Nakrájejte roládu na plátky, přidejte fenykl z pekáčku a podlijte jídlo omáčkou. 
Zdeněk Pohlreich opět u sporáku
Autor: achiv FTV Prima Zdeněk Pohlreich opět u sporáku
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Šéfem za pár minut II (1) - Vepřová roláda s chorizem a feniklem

reklama