zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mexický krevetový koktejl
Autor: Moje dokonalá fit jídla Mexický krevetový koktejl

Mexický krevetový koktejl

Hodnoceno: 5x
Osvěžující občerstvení kdykoliv potřebujete vzpruhu. Ostré chilli papričky, čerstvé limety a vařené krevety jsou naštěstí dostupné po celý rok, v létě chuť prohloubí na slunci vyzrálá rajčata a okurky, v zimě je lze zčásti nahradit ledovým salátem a barevnými paprikami.
do 30 minut
185 kcal
4 porce

reklama

Postup

  1. Ve velké míse důkladně smíchejte kečup, pomerančovou šťávu, worcesterskou omáčku a limetovou šťávu. Koriandr nasekejte nahrubo, rajčata a okurku na kostičky. Cibuli oloupejte, nakrájejte nadrobno a promíchejte vše s omáčkou. Zlehka osolte a opepřete. 
  2. Krevety povařte 2 minuty ve vroucí vodě. Oloupejte je, zbavte černého střívka ve hřbetu a vmíchejte je do salátu. 
  3. Avokádo rozpulte, zbavte pecky, vyloupněte dužinu, nakrájejte ji na klínky a podávejte na krevetovém salátu. Doplňte čtvrtkou limety a podle chuti mexickou omáčkou. 

PRIMA TIP: Krevety můžete koupit mražené nebo chlazené, vždy je však tepelně upravte. Stačí jim 1 minuta na rozpálené pánvi nebo ve vroucí vodě. Loupejte je od hlavy. Odtrhněte ji, uchopte nožičky, vytáhněte je nahoru a svlékněte krunýř, ocásek můžete ponechat. Střívko se nachází v nejvyšší části hřbetu, lehce hřbet nařízněte za hlavou a vytáhněte černé, tenké a mazlavé střívko. Krevety podle potřeby omyjte a osušte papírovou utěrkou. 

Mexický krevetový koktejl
Autor: Moje dokonalá fit jídla Mexický krevetový koktejl

reklama

Moje dokonalá fit jídla
Gordon Ramsay

Britský šéfkuchař Gordon Ramsay je známou televizní hvězdou, oceňovaným michelinským šéfkuchařem s restauracemi po celém světě a hlavně vášnivým sportovcem. Recepty do své kuchařky proto rozdělil do tří tematických celků – hubnutí, sport a zdraví. Přes sto lahodných nápadů na zdravá a výživná jídla ocení sportovci, rodiny s dětmi, zaneprázdnění workoholici i senioři a pacienti v rekonvalescenci. Zkrátka všichni, kdo si chtějí ještě dlouho užívat život ve zdraví, radosti a v pohodě. Protože to, co jíte, významně ovlivňuje, jak se cítíte a co dokážete. 

Vydalo nakladatelství Slovart