Coolinářka

Máslové sušenky cookies s lentilkami

Moje hodnocení
14x

Univerzální recept na oblíbené sušenky, který si zamiluje snad každé dítě. Jsou krásně barevné, snadné na přípravu a hlavně opravdu skvělé! Už víte, čím své ratolesti překvapíte, že? :)

1 porce
90 minut
americká

Suroviny

Postup přípravy

  1. Nejprve důkladně vyšlehejte povolené máslo s cukrem krupicí a vanilkovým cukrem. Vznikne nadýchaný bílý krém.
  2. Asi po 5 minutách šlehání do krému vyklepněte vejce a znovu šlehejte, dokud se vše nepropojí.
  3. Mezitím smíchejte sypké suroviny – hladkou mouku, kukuřičný škrob, kypřicí prášek a sůl. Ty postupně krátce zašlehejte do máslové směsi.
  4. Část lentilek vařečkou jemně zamíchejte do těsta, trochu si jich nechte navrch sušenek. (Použijte ideálně drobné lentilky, z těch klasických se při pečení rozpustí barva).
  5. Těsto teď rozdělte napůl a z každé poloviny vytvořte váleček o průměru asi 3 cm. Oba válečky zabalte do potravinové fólie a dejte asi na 60 minut ztuhnout do chladničky.
  6. Horkovzdušnou troubu předehřejte na 180 °C. Válečky těsta vyndejte z chladničky, rozbalte a nakrájejte asi na centimetrové placičky. Ty pak vyskládejte na plech s pečicím papírem.
  7. Do sušenek vtlačte navrch ještě pár lentilek. Sušenky pečte asi 20 minut, dokud jim nezezlátnou okraje. Pak je nechte zchladnout na drátěné mřížce.

Vyzkoušejte také recept na americké cookies s čokoládou podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Coolinářka


Přečtěte si také

Recepty