Vršovická restaurace Jam & Co. sází na moderní kuchyni ve stylu fusion

V Jam & Co. najdete fusion asijské a evropské kuchyně v moderním střihu. Ve stálém menu nechybí ramen polévky, poke misky nebo thajské curry, ale v obědovém menu se místní kuchař nebojí odvázat a klidně propojí trochu Asie s českou klasikou.

Vršovická Krymská ulice nabízí spoustu zajímavých konceptů, najdete zde bistra, kavárny, kluby a Pražáci v tomto místě vidí takový malý Berlín. Jedním z prvních, kdo se nebál do zapadlé uličky přijít s něčím nevšedním, byl Michal Řepka, kterého můžete znát i jako DJ a producenta Mike Trafika z kapely PSH. Brzy se ukázalo, že není jen úspěšným muzikantem, ale stejně dobře se umí pohybovat v gastro rybníčku.

Pro mě jsou Vršovice celkem z ruky a dostanu se tam málokdy, proto jsem ocenila, že Jam & Co. jsou součástí nabídky Dáme jídlo a mohla jsem si objednat jídlo domů.

Protože jsem objednávala během polední špičky a z druhé strany Prahy, byla jsem celkem překvapená, že do hodiny zvonil kurýr s objednávkou před domem. Jídlo dorazilo v povoskovaných papírových obalech, tekuté pokrmy byly navíc zabalené ve fólii, takže vše dorazilo čisté.

Z poledního menu jsem vybrala kombinaci čočkové polévky a kuřete na paprice s udon nudlemi (celkem 229 Kč). Polévka z černé čočky byla nahrubo rozmixovaná a dochucená orientálním kořením. Čerstvé udon nudle se k naší české omáčce překvapivě dobře hodily, omáčka byla krémová a velmi dobře dochucená, navrch bylo celé kuřecí stehno rozdělené na dvě části, nechyběly drcené vlašské ořechy, které dodaly křupavý akcent. Za mě perfektní hotovka!

Pokud nemáte chuť na asijskou kuchyni, v poledním menu pravděpodobně narazíte i na českou klasiku. Já tentokrát vybrala pečenou vepřovou sekanou v bránici s bramborovou kaší a smaženou cibulkou (189 Kč). Jídlo doplnil i tradiční okurkový salát s octovou zálivkou. Maso bylo dobře dochucené a šťavnaté, bramborová kaše jemná a cibulka hezky křupavá.

Posledním jídlem byla zelenina a houby v tempuře s rýží a teriyaki omáčkou (189 Kč). V jednoduchosti je krása a tohle bezmasé jídlo mi udělalo opravdu radost. Zelenina smažená v těstíčku (lilek, cuketa, paprika, žampiony) byla stále pěkně křupavá, k tomu dobře uvařená rýže a jednoduchá nasládlá omáčka teriyaki, nic víc to nepotřebovalo.

V nabídce jsem našla také možnost objednat domů čerstvé udon nebo ramen nudle značky Tydle nudle (89 Kč). Já jsem vzala na zkoušku udon nudle, v krabičce jsou dvě porce, a díky tomu, že jsem je mohla ochutnat s kuřetem na paprice, už teď vím, že jsou výtečné.

Pokud máte cestu přes pražské Vršovice, resturace Jam & Co. určitě stojí za zastavení. Zábavná asijská kuchyně je plná chutí, barev a vůní a tady se s ní nebojí pohrát a dát jí nový šmrnc. Ale díky aplikaci Dáme jídlo si můžete tohle skvělé (a cenově přijatelné) jídlo dopřát i doma.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty