Peter Kukuk

Prostřeno! XXVII (81)

Peter vystudoval Karlovu Univerzitu, fakultu sociálních věd, obor ekonomická teorie, a získal titul Mgr.

Pracoval jako finanční analytik v UCB, dále jako prodejce vína, telefonní prodejce, průvodce Prahou na elektrických kolech a pomocný kuchař. Nyní pracuje jako kurýr a žije sám. Zkoušel nějaké podnikatelské aktivity. Stále se snaží být nezávislý a dělat to, co chce a miluje. Chce, aby práce byla jeho zábavou. Do pořadu se přihlásil sám, aby měl možností být na obrazovce a ukázat jídlo, kterému se dlouho věnoval.

Chce ukázat, že dobré jídlo je paradigma nového světa. Účast v Prostřeno! mu přijde jako zábava a výzva. V budoucnu by chtěl natáčet videa třeba na youtube kanál. Výhru by použil na nějaké resty, které potřebuje urovnat. A zbytek peněz by investoval do projektů, které plánuje. Zábava bude hraní na cajon. Tato jídla si vybral, protože je má rád. Dále by chtěl lidem ukázat jídla, která si uchovávají životní sílu, takže potěší nejen chuťové buňky, ale i tělo.

Zájmy:Organizuje akce se šamanskou tematikou – s bubny a kakaovými ceremoniemi. Má rád otužování, ohně a hudební jamování. Rád také přespává v lesích. Dlouho se věnoval zdravé stravě, a to převážně raw a veganské. Rád cvičí v přírodě s vlastní vahou. Dělal i několik druhů bojových umění. Věnoval se energetické praxi jako Oi-gong a jóga. Cestoval po světě a projel Peru a Čínu.

Charakter:Sám o sobě tvrdí, že je akční bytost. Do velké míry je extrovert, ale má i svoji introvertní část. Rád se baví a je přímý. Někdy je ukecaný a dokáže být hodně hloubavý.

Očekávání:Těší se na nové zkušenosti, zábavu a chce být vidět.

Vztah k vaření:Rád vaří pro druhé. S oblibou přemýšlí nad tím, jak by mohl udělat jídlo zdravější a zároveň chutné. Rád připravuje sladké, dezerty z čokolády a smoothie.

Chutě:Z 90 % jí veganskou stravu a z toho tak polovina je raw veganská (živá) strava. Snaží se vyhýbat lepku a bílému cukru. Jí hodně ovoce, zeleniny, oříšků, luštěnin, kvašených potravin, dále kokosové jogurty, rostlinné mléko, zdravé oleje a semínka. Ze sladkostí jí nejvíc DIA sladidla. Nejraději má čokoládu.

Nesnáší:Nejí už asi šest let maso. Mléko maximálně tehdy, pokud je v mléčné čokoládě. Sýry a další jí jen velmi okrajově. Nejí vůbec vejce a omezuje lepek a sladidla. Nikdy by nesnědl maso – v pořadu dá maso do úst, aby mohl posoudit chuť, ale maso nesní a vejce také ne. Jídlo se sýrem by snědl.

Motto:V životě se řídí mottem: ,,Rob, čo miluješ.‘‘

Soutěžní menu:

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty