reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Dvoubarevná panna cotta
Autor: Michal Šajmir Dvoubarevná panna cotta

Dvoubarevná panna cotta

Hodnoceno: 41x
Efektní dezert, ve kterém se snoubí plná chuť šlehačky a dobré čokolády, určitě mile překvapí vaše hosty. Pro vizuální i chuťový efekt dozdobte čerstvými jahodami.
do 2 hodin
6 porcí

reklama

Postup

  1. Do kastrůlku dejte 2–3 lžíce vody, vsypte do ní želatinu, promíchejte a nechte nabobtnat asi 5 minut. 6 formiček nebo šálků o objemu asi 125 ml vytřete olejem.
  2. Do jiného kastrůlku vlijte smetanu, přidejte moučkový a vanilkový cukr a pomalu přiveďte k varu. Poté odeberte půlku směsi a přelijte ji do jiného kastrůlku. Do jedné části rozlámejte hořkou čokoládu, do druhé bílou a míchejte, dokud se čokoláda úplně nerozpustí.
  3. Do obou kastrůlků rozdělte napůl nabobtnalou želatinu a za stálého míchání vařte 1–2 minuty, aby se želatina rozpustila.
  4. Část bílé směsi (nebo celou) nalijte do formiček a dejte na 20 minut do mrazáku. Přes ni poté nalijte opět část nebo celou tmavou směs. Pokud budete tvořit pruhovanou panna cottu, vždy po dolití další části dejte formičky zamrazit. Až budete mít dezerty hotové, dejte je na 5 hodin do lednice vychladit a ztuhnout.
  5. Deset minut před podáváním vyndejte z lednice a vyklopte z formiček. Ozdobte čerstvými jahodami, případně omáčkou ze svařených jahod a cukru.
Dvoubarevná panna cotta
Autor: Michal Šajmir Dvoubarevná panna cotta

reklama

Související témata: panna cotta , Sladké , Italská kuchyně