reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

3 nové podniky v asijském duchu
Autor: facebook 3 nové podniky v asijském duchu

3 nové podniky v asijském duchu: vietnamské závitky, kantonská kachna nebo ramen

Nové asijské restaurace se otevírají snad každou chvíli. Není se čemu divit – řada asijských kuchyní si získala české strávníky, a proto je poptávka tak velká. V posledních měsících se tak otevřelo vietnamské bistro/kavárna, dále také asijská restaurace s kantonskými kachnami nebo třeba ramen bar.
tereza_pankova , Vydáno: 10.07.2018

reklama

Cà phê

Kavárna a bistro v Holešovicích je vysněným projektem jedné malé Vietnamky s velkým srdcem. Tento podnik otevřeli v dubnu tohoto roku s vizí vytvořit stylové místo, kde se lidé budou setkávat u autentické vietnamské kuchyně, výběrové kávy z evropských pražíren a dobrého vína od nás i ze světa. Trocha vietnamské klasiky okořeněné evropským stylem = Cà phê. Místo, kde se všichni bez výjimky budou cítit dobře. Každý pracovní den si tu můžete vybrat něco z obědového menu, ale nechybí ani stálé, ve kterém najdete třeba Phở bò, závitky nebo Cháo gà – slanou rýžovou kaši s kuřecím masem. Určitě se do tohoto podniku chystáme!

U Průhonu 9, Praha 7

webové stránky

3 nové podniky v asijském duchu Foto:

Hong Kong Karlín

Malý kousek nové Asie se objevil v Karlíně, kde si nyní od rána do večera dopřejete gastronomii plnou tradičních chutí, čerstvých surovin a barev. Řeč je o restauraci Hong Kong Karlín, kterou otevřeli opravdu nedávno. V menu najdete nejen kantonské kachny, křupavý bůček nebo nudlové polévky. Vyhrají si tu i se saláty, veganských menu a pohostí vás také snídaní – zařadili např. Hong Kong style French Toast.

Při naší první návštěvě jsme ochutnali salát s papájou, mangem a kachnou + Hong Kong BBQ kachní polévku. Jsme zvědaví, co zvolíme příště! :)

Thámova 7, Praha 8

webové stránky

3 nové podniky v asijském duchu Foto:

SHŌYU

Naším posledním podnikem z řady nováčků je bistro SHŌYU, které se nachází v Brně. Je to první brněnský ramen bar, který se zaměřuje na tuto populární japonskou specialitu. Otevřen je už od ledna, ale zatím jsme ho nestihli osobně navštívit. V nabídce mají pět druhů ramenu – Shoyu ramen, Miso ramen, Houbeless ramen, Kotsovina ramen a Totochcu ramen. S názvy si opravdu vyhráli. :) Všechny typy nabízejí ve vepřové, vege, vegan i bezlepkové verzi.

Veveří 10, Brno

webové stránky

Připravila Tereza Pánková

reklama

Související témata: tipy , restaurace , Japonsko , Asie , bistro , Vietnam , Hong Kong , asijské jídlo , astronomie , podnik

reklama

Přečtěte si také