Sedlácká omeleta

Doba přípravy:
Počet porcí: 2
Sedlácká omeleta  Foto:
Sedlácká omeleta
Foto: Kitchen Story

Perfektní zužitkování zbylých brambor od oběda či večeře a opuštěné zeleniny. Špenát můžete klidně vyměnit za mangold či kadeřávek, rajčata za papriku, hrášek nebo třeba strouhanou mrkev a užít si sytou snídani nebo rychlou večeři.

Článek

Slovenská omeleta s bramborem a slaninou  Foto:

18 super receptů na vaječné frittaty k snídani i k večeři

Frittata je báječný vynález! Zapečená vaječná omeleta, do které můžete přidat spoustu dalších ingrediencí, je skvělá nejen jako víkendová snídaně, ale hlavně je to báječná...
Suroviny
olivový olej 1 lžíce
středně velké vařené brambory 2 ks
prosciutto 4 plátky
čerstvý špenát 1/2 hrsti
menší rajčata 2 ks
vejce 3 ks
menší červená cibule 1/2 ks
čerstvá pažitka
sůl
Postup
1

Na střední pánvi rozehřejte olej. Brambory nakrájejte na plátky silné 5 mm a opečte je z jedné strany dozlatova. Jakmile jsou z jedné strany hotové, vidličkou je obraťte a přidejte mezi ně plátky prosciutta, špenát a rajčata pokrájená na poloviny. Lehce osolte.

2

Vejce rozšlehejte, osolte a zalijte jimi obsah pánve. Cibuli nakrájejte na plátky a přidejte na vejce. Opékejte, dokud nebudou vejce hotová. Před servírováním je posypte nasekanou pažitkou.

Sedlácká omeleta  Foto: Sedlácká omeleta; foto: Kitchen Story

KITCHEN STORY

… aneb manželé v kuchyni!

Mariku a Jiřího Kučovy spojil nejen svazek manželský, ale i společný koníček, láska k jídlu a vaření. Ten postupně přerostl v jeden z mnoha oblíbených blogů s názvem Kitchen Story. A ten postupně přerostl v tak mimořádně úspěšný projekt, že se mu Marika rozhodla věnovat na plný úvazek. A to celé teď přerostlo v první společnou krásně napsanou a s citem nafocenou kuchařku s názvem Manželé kuchyni…

Vzhledem k Jiřího diagnóze Crohnovy nemoci jsou v ní recepty bezlepkové a bez laktózy, ale i ty klasické. „Rozhodně nejsou nijak dietní, ale určitě jsou zdravější, lehčí, ale poctivé a vymýšlené s respektem k tomu, co zrovna roste a dozrává,“ říká o ní manželská dvojice, pro kterou se vaření a předávání kulinárních zkušeností stalo součástí života.

Kitchen Story II. Foto:

Videa

reklama

reklama