Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami Foto:
Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami
Foto: L. A. CREATIVE FOOD

Zajímavý salát z dílny Jamie Olivera, který o něm říká: „Razantní křupavý salát plný senzačních a zdravých věcí je dobrou protiváhou ke svátečnímu přejídání.“ Zlatá slova…

Suroviny
brokolice, ideálně druh s dlouhými křehkými stonky 500 g
velká vejce pokojové teploty 4 ks
dijonská nebo hrubozrnná hořčice 2 lžíce
bílý vinný ocet 1 lžíce
špetka krupicového cukru
česnek 2 velké stroužky
ančovičky 6–8 filátek
čerstvá červená chilli paprička 1 ks
krutony z bílého chleba, osmažené na troše olivového oleje
Postup
1

Ve velkém hrnci uveďte do varu osolenou vodu a asi 5 minut v ní vařte brokolici (u stonkové budou stačit 3 minuty). Pak ji hned přesuňte do mísy se studenou vodou, aby neztratila barvu. Vroucí vodu v hrnci ponechte na plameni.

2

Do hrnce dejte vejce a vařte je asi 6 minut, aby měla ještě trochu vláčný žloutek. Vyndejte je a dejte stranou, brokolici vyndejte ze studené vody, dejte ji okapat a do mísy dejte ochladit uvařená vejce.

3

Prošlehejte 1 lžíci oleje s hořčicí, octem, cukrem, 1 lžící studené vody a trochou soli a pepře na zálivku. Vejce oloupejte a rozkrojte je napůl.

4

Česnek oloupejte a nakrájejte ho na tenké plátky, ančovičky natrhejte na kousky a chilli papričku nadrobno nakrájejte.

5

Ve velké pánvi rozehřejte 1 lžíci oleje a na středním plameni na něm osmažte plátky česneku, trvá to asi 30 vteřin. Vsypte brokolici a smažte na vysokém plameni 2 minuty, až se začne trochu připékat.

6

Brokolici rozestřete na talíř, přidejte půlky vajec, krutony a ančovičky. Posypte nakrájenou chilli papričkou, zakapejte zálivkou a podávejte.

Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami 2 Foto: Pikantní salát z brokolice a vajec s ančovičkami; foto: L. A. CREATIVE FOOD

Další skvělé recepty najdete v jarním čísle časopisu:

Článek

Jarní koleda s Prima FRESH  Foto:

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Zbrusu nové číslo časopisu Prima FRESH najdete v prodejní síti už od 9. března – a je plné receptů, které vám domů přivolají jaro.
Videa

reklama

reklama