Malinový krémový dort

Doba přípravy:
Počet porcí: 1 dort
Malinový krémový dort  Foto:
Malinový krémový dort
Foto: La Buchta

V kuchařce La Buchta – Cesta z jednoho těsta najdete více jak 60 receptů z jednoho jednoduchého těsta. Kromě muffinů, bábovek, koláčů i slaných dobrot tam najdete i vynikajicí dorty, které jsou jak z cukrárny, a přitom je zvládne udělat i cukrářský začátečník.

Suroviny
Těsto:
vejce 6 ks
jemný krupicový cukr 300 g
máslo 400 g
polotučné mléko 400 ml
kypřicí prášek (nejlépe bezfosfátový) 4 lžičky
sůl 2 špetky
kvalitní kakao 25 g
kvalitní tmavá čokoláda 70%, rozpuštěná 100 g
malinová zavařenina na potření
Krém:
bílá čokoláda, rozpuštěná 300 g
rozmačkané maliny 1 hrst
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C. Vejce oddělte. Žloutky utřete s cukrem, do ještě horkého rozpuštěného másla vmíchejte studené mléko, směs spojte s vejci, přidejte mouku s práškem, sůl, kakao a čokoládu a vše důkladně promíchejte. Bílky ušlehejte dotuha a opatrně je spojte s těstem.

2

Těsto rozdělte do 3 odepínacích forem o průměru 18 cm vyložených papírem na pečení. Vložte do trouby a pečte asi 30 až 35 minut.

3

Vychladlé korpusy podélně rozkrojte, díly spojujte malinovou zavařeninou a dort ozdobte krémem, utřeným z uvedených surovin a malinami.

Malinový krémový dort  Foto: Malinový krémový dort; foto: La Buchta

Kuchařka La Buchta – Cesta z jednoho těsta

La Buchta Foto:

Krásná nová kuchařka je výsledkem spolupráce tří kolegů a přátel, food stylistky Petry Frýdlové, designéra Vennyho Hladika a fotografky Johany Pošové.

Společně vytvořili už bezpočet projektů pro různé kulinární časopisy, ale koncept La Buchta je jejich prvním vlastním dílem, v němž se zcela odráží jejich estetické cítění a především snaha dokázat i těm, kdo nikdy nepekli, jak snadné to může být. Jako důkaz si zvolili jednoduché těsto, nejčastěji zvané piškotové, a dovedli ho k naprosté dokonalosti. Pomocí nejrůznějších náplní, obměn a drobných triků pak vytvořili více než 60 receptů, které uchvacují jak svou jednoduchostí, tak elegancí a krásou.

Design knihy, oproštěný od všech kudrlinek, pak podává pomocnou ruku nezkušeným i při vytváření vzhledu jednoduchých, ale zajímavých a pokaždé jiných moučníků, mezi nimiž najdete i několik slaných kousků.

Vydalo nakladatelství Smart Press.

Videa

reklama

reklama