15 receptů na nejlepší sladké dezerty, kterými potěšíte svého partnera na svatého Valentýna

Malinový cheesecake s bílou čokoládou Foto:
Malinový cheesecake s bílou čokoládou
Foto: CrustyCorner

I když je svátek sv. Valentýna importovaný ze zámoří, v Čechách už celkem zdomácněl. A proč vlastně ne? Každý důvod, proč svému partnerovi vyznat lásku a udělat mu radost, se počítá. Nemusíte mu dávat drahé dárky, stačí drobnost, kterou ukážete, že na něj myslíte.

Letos nekupujte čokolády a raději pro svého partnera přichystejte vlastnoručně připravené sladké překvapení. Ať už má rád ovoce, zmrzlinu nebo čokoládu, máme pro vás inspiraci. Stačí si jen vybrat recept a pustit se do toho!

Recept

Horká láska Foto:

Horká láska

Senzační spojení aromatického ovoce a klasické vanilkové zmrzliny s elegantním kopečkem šlehačky je oblíbené zejména v německy mluvících zemích. I vy si Heisse Liebe...

Recept

Čokoládové fettuccine Foto:

Čokoládové fettuccine

Patříte mezi milovníky sladkých hlavních jídel? Nebo jste už od školy nesnášeli nudle s mákem a podobná jídla? Pokud se řadíte mezi odpůrce, tyto čokoládové fettuccine...

Recept

Smažená zmrzlina Foto:

Smažená zmrzlina s horkými višněmi

Efektní dezert, kterým potěšíte hlavně děti, připravil šéfkuchař Titus Eliáš pro novou kuchařku Muži sobě.

Recept

Čokoládová pěna s chilli  Foto:

Čokoládová pěna s chilli

Pikantně odvážné, odvážně pikantní… Spojení čokolády a ostrého chilli vytváří dokonalý soulad. Tímto dezertem na své hosty určitě zapůsobíte :)

Recept

Dvoubarevná panna cotta Foto:

Dvoubarevná panna cotta

Efektní dezert, ve kterém se snoubí plná chuť šlehačky a dobré čokolády, určitě mile překvapí vaše hosty. Pro vizuální i chuťový efekt dozdobte čerstvými jahodami.

Recept

Maritozzi Foto:

Maritozzi

Maritozzi je tradiční italský dezert z Říma, který pečou nevěsty svým snoubencům, aby se nedůvěřiví jinoši ujistili, že jejich nastávající je ta pravá a jediná... A hlavně...

Recept

Čokoládové cupcakes s kakaovým krémem  Foto:

Čokoládové cupcakes s kakaovým krémem

Překvapte svého miláčka na sv. Valentýna super čokoládovými cupcakes, od kterých nebude moci odtrhnout oči. A těšte se, že samou láskou sní i vás!

Recept

Čokoládovo-pomerančové tartaletky  Foto:

Čokoládovo-pomerančové tartaletky

Pokud chcete zapůsobit na své hosty, připravte jim tyto úžasné tartaletky, v kterých se snoubí chut pomeranče a hořké čokolády s trochou štiplavého zázvoru.

Recept

Hruška v červeném víně Foto:

Hruška v červeném víně

Okouzlující recept, kterým zaručeně zapůsobíte, je velmi jednoduchý na přípravu a výsledek ohromí nejen vzhledem, ale především dokonalou chutí a vůní. Ideální kombinace :)

Recept

Malinový cheesecake s bílou čokoládou Foto:

Malinový cheesecake s bílou čokoládou

Láska prochází žaludkem. Známé přísloví, které v případě tohoto receptu platí na 100 %. Připravte své drahé polovičce malinový cheesecake a bude vás navždy milovat.

Recept

Brownies z pánve  Foto:

Brownies z pánve

Do brownies, rozplývající se čokolády přeměněné do jakýchsi řezů z plechu, jsme se zamilovali už dávno. Zalíbila se nám ale i jejich podoba ve stylu „vše z jedné pánve a...

Recept

Jahodová polévka Foto:

Jahodová polévka s proseccem

Polévku z čerstvých jahod s Proseccem servírujte jako luxusní dezert. Je to ideální letní pohoštění, kterým na své hosty jistě zapůsobíte. Kombinace sladkých jahod se...

Recept

Mandarinkové crêpes Suzette Foto:

Mandarinkové crêpes Suzette

I obyčejné palačinky mohou být součástí luxusního menu. Klasické crêpes Suzette se připravují s pomerančem, protentokrát ale zkuste jemnější variaci s mandarinkami.

Recept

Vanilková panna cotta s Campari želé Foto:

Vanilková panna cotta s Campari želé

Panna cotta, to je lahodný krém, vzniklý, jak italský název napovídá, povařením smetany. O její ztužení se postará želatina a výsledkem je hladký, hutný a velice lahodný...

Recept

Malinové větrníky Foto:

Malinové větrníky

Větrník je známým zákuskem v mnoha rodinách. Tato varianta je ale vylepšená – pochutnáte si totiž i na malinách :) Ke kávě ideální!
Připravila Klára Michalová

Videa

reklama

reklama