Valentýnská srdíčka z odpalovaného těsta s pistáciovým krémem

Moje hodnocení
3x

Máte rádi sladké pečení a troufáte si i na trochu složitější recepty? Pak je tento kousek přímo pro vás, navíc ideální k blížícímu se Valentýnu či později v květnu. Valentýnská srdíčka z odpalovaného těsta, navíc spojená lahodným pistáciovým krémem, to je zkrátka paráda! :)

1 porce
60 minut

Těsto

Krém

Na ozdobu

 • moučkový cukr (pistácie, sekané)
 • lyofilizované maliny
 • moučkový cukr

Postup přípravy

 1. Do většího hrnce dejte vodu, máslo a sůl a přiveďte k varu. Ihned směs odstavte z plotny a přidejte mouku a cukr. Vše důkladně promíchejte.
 2. Hrnec vraťte zpět na plotnu a na mírném plameni začněte pomocí vařečky „odpalovat“ těsto. To znamená, že ho mícháte tak dlouho, dokud se nepřestane lepit na vařečku (trvá to cca 5 minut).
 3. Hotové těsto přendejte do mísy od robota a nechte pomocí nástavce na míchání míchat cca 5 minut, dokud těsto nezchladne. V tuto chvíli přidávejte po jednom vajíčka, dokud nebude těsto kompaktní.
 4. Mezitím si připravte cukrářský sáček se zdobičkou, který poté naplníte hotovým těstem. Troubu si předehřejte na 185 °C (horkovzduch).
 5. Na plech vyložený pečicím papírem tvořte pomocí zdobicího sáčku se zdobičkou srdíčka, vždy dávejte dvě vrstvy těsta na sebe.
 6. Srdíčka pečte prvních 15 minut při teplotě 185 °C a poté ji snižte na 160 °C a pečte dalších 10 minut. Upečená srdíčka ihned po vyjmutí z trouby podélně rozřízněte.
 7. Do mísy od robota dejte mascarpone, moučkový cukr a pistáciový krém. Vše na nízký stupeň šlehejte pomocí šlehací metly, dokud nevznikne hladký krém.
 8. Poté přidejte šlehačku a šlehejte, dokud krém nezhoustne. Hotový krém dejte do sáčku se zdobičkou.
 9. Srdíčka zdobte krémem. Nakonec krém posypte pistáciemi a/nebo lyofilizovanými malinami a přiklopte horní polovinou srdíčka.
 10. Před podáváním srdíčka pocukrujte moučkovým cukrem.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Tereza Pánková

redaktorka FTV Prima

Přečtěte si také

Recepty