návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

VIDEO: Jak připravit ztracená vejce

Ztracená vejce
Autor: Thinkstock Ztracená vejce
Ztracená neboli pošírovaná vejce jsou velmi efektním a chutným způsobem přípravy vajec. V této úpravě si nejlépe vychutnáte lahodnou chuť žloutku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přípravu ztracených vajec je základním předpokladem mít co nejčerstvější vajíčka. Díky tomu bude bílek hezky držet pohromadě.

Pošírovaná vejce jsou skvělým doplňkem tradičních receptů, jako je například kulajda, vejce Benedikt nebo vařený chřest.

Jak na to

V menším rendlíku přiveďte k varu vodu a jakmile se začne vařit, vlijte do ní lžíci octa. Vodu nesolte! Dle počtu porcí rozdělte vajíčka jednotlivě do mističek. Vodou v rendlíku rychle zamíchejte, aby vznikl vír. Doprostřed víru vlijte jedno vajíčko. Vír se postará o to, aby bílek obalil žloutek. Jakmile je bílek pevný, odstavte rendlík z plamene a nechte vejce dojít. Stačí asi 2–3 minuty. Stejně pokračujte s dalšími vejci.

Podívejte se na návodné video z pořadu Vařte jako šéf!, kde přípravu ztraceného vejce předvedl Zdeněk Pohlreich.

Vařte jako šéf (1) – ztracená vejce
Vařte jako šéf (1) – ztracená vejce

Autor: Klára Michalová

Reklama