zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ztracená vejce
Autor: Thinkstock Ztracená vejce

VIDEO: Jak připravit ztracená vejce

Ztracená neboli pošírovaná vejce jsou velmi efektním a chutným způsobem přípravy vajec. V této úpravě si nejlépe vychutnáte lahodnou chuť žloutku.
klaram , 11.10.2013

reklama

Pro přípravu ztracených vajec je základním předpokladem mít co nejčerstvější vajíčka. Díky tomu bude bílek hezky držet pohromadě.

Pošírovaná vejce jsou skvělým doplňkem tradičních receptů, jako je například kulajda, vejce Benedikt nebo vařený chřest.

Jak na to

V menším rendlíku přiveďte k varu vodu a jakmile se začne vařit, vlijte do ní lžíci octa. Vodu nesolte! Dle počtu porcí rozdělte vajíčka jednotlivě do mističek. Vodou v rendlíku rychle zamíchejte, aby vznikl vír. Doprostřed víru vlijte jedno vajíčko. Vír se postará o to, aby bílek obalil žloutek. Jakmile je bílek pevný, odstavte rendlík z plamene a nechte vejce dojít. Stačí asi 2–3 minuty. Stejně pokračujte s dalšími vejci.

Podívejte se na návodné video z pořadu Vařte jako šéf!, kde přípravu ztraceného vejce předvedl Zdeněk Pohlreich.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vařte jako šéf (1) – ztracená vejce

Autor: Klára Michalová

reklama

reklama

Přečtěte si také