zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Teplý jarní kuřecí salát
Autor: Marek Kučera Teplý jarní kuřecí salát

Teplý jarní kuřecí salát

Hodnoceno: 4x
No tak tohle je přesně to pravé, co s příchodem teplejšího počasí chcete jíst. Svěžest sama, spousta „zeleného“, zdravý olej, ale i kousky jemného, šťavnatého kuřátka. A příprava zatepla je nevšední a dodá salátu spolu s kousky pečiva charakter lehkého jídla. Super.
do 30 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. Nejprve promíchejte přísady na zálivku, osolte, opepřete a případně trochu oslaďte, znovu promíchejte a dejte stranou. 
  2. Troubu předehřejte na 180 °C. Kousky pečiva rozložte na plech, zakapejte olejem, posypte tymiánem, lehce je osolte a opepřete. Promíchejte, aby bylo vše rovnoměrně pokryté, a pečte 10 až 15 minut, občas promíchejte, až budou kousky pečiva tmavě zlaté a křupavé. Na posledních 10 minut vmíchejte k pečivu natrhané kuřecí maso, aby se prohřálo.
  3. Rozehřejte těžkou litinovou nebo grilovací pánev a nasucho na ní opražte půlky salátových srdíček, až se hezky připečou a začnou zavadat. Navrstvěte do mísy spolu s opečeným pečivem a masem. Zakapejte zálivkou, posypte pažitkou a podávejte.

PRIMA TIP: Kromě skvělé chuti a zajímavosti je salát i výborným způsobem, jak využít i starší gumovité pečivo, které se upeče krásně dokřupava a nenasává tolik oleje. A samozřejmě zužitkujete i zbylé pečené kuře. Jídlo stejně objevné jako šetrné.

Teplý jarní kuřecí salát
Autor: Marek Kučera Teplý jarní kuřecí salát

reklama