zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Špagety s hovězím ragú s Teriyaki omáčkou
Autor: Klára Michalová Špagety s hovězím ragú s Teriyaki omáčkou

Špagety s hovězím ragú s Teriyaki omáčkou

Hodnoceno: 4x
V tomto receptu se spojují dvě snad nejoblíbenější dětská jídla – boloňské špagety a "čína". Má to nesporné výhody, na tomto jídle si pochutnají nejen děti, ale i dospělí, a příprava je rychlá, jak už to u asijských jídel bývá. Překvapivé možná je, že podobné recepty ve fusion stylu, které propojují asijskou a evropskou kuchyni, jsou právě v Asii velmi oblíbené, a i když tam mají nespočet vlastních druhů nudlí, rádi je občas zamění za italské těstoviny.
do 30 minut
4 porce

Další výborné recepty s omáčkami Kikkoman najdete v našem speciálu:

reklama

Postup

  1. Mrkev oloupejte a cuketu omyjte. Speciální škrabkou z nich nakrouhejte dlouhé julienne nudličky (zeleninové špagety). Cuketu nakrouhejte zhruba z poloviny, zbytek použijte v jiném pokrmu.
  2. Do velkého hrnce s osolenou vodou dejte vařit špagety. Po 6 minutách k nim přidejte nudličky mrkve a cukety a vařte další 2 minuty. Poté přisypte mražený hrášek a vařte ještě 30 vteřin. Poté slijte.
  3. Mezitím na velké nepřilnavé pánvi nebo ve woku rozpalte oba oleje. Vsypte na tenké nudličky nasekaný česnek, zázvor a světlou část z jarních cibulek na plátky, minutu restujte a poté přidejte mleté maso. Rozmělněte ho na malé kousky a restujte asi 5 minut, až se přestane dusit a začne se opékat dohněda.
  4. Přilijte sójovou omáčku a Kikkoman Teriyaki omáčku s praženým sezamem, promíchejte a restujte na středním plameni asi minutu. Poté do pánve přilijte vlažnou vodu s rozmíchaným solamylem a míchejte, až omáčka zhoustne. Pokud by byla hustá příliš, přilijte ještě trochu vody.
  5. K masové směsi přimíchejte špagety tak, aby byly všechny těstoviny pořádně obalené omáčkou.
  6. Nandejte na talíře a nakonec posypte nakrájenou zelenou částí jarních cibulek a praženým sezamem.

PRIMA TIPY:

  • Ve verzi pro dospělé můžete přidat nakrájenou chilli papričku nebo na kousky nakrájené kimchi, které dodá svěží pikantní chuť a křupavost.
  • Místo špaget můžete s masovým ragú podávat i jiné druhy asijských nudlí, například vaječné nebo soba nudle. 
Špagety s hovězím ragú s Teriyaki omáčkou
Autor: Klára Michalová Špagety s hovězím ragú s Teriyaki omáčkou

Vyzkoušejte připravit grilovaná Teriyaki kuřecí prsa podle videoreceptu:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kikkoman Grilovaná Teriyaki kuřecí prsa

 

reklama

Související témata: Kikkoman , Hlavní jídla , Asijská kuchyně