zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rychlý ovocný koláč s mandlovou drobenkou
Autor: Marek Kučera Rychlý ovocný koláč s mandlovou drobenkou

Rychlý ovocný koláč s mandlovou drobenkou

Hodnoceno: 3x
Jedna z nejoblíbenějších letních klasik připravovaná v nekonečných obměnách. Ovoce můžete používat podle momentální situace, nejlépe se hodí drobné bobulové. Svěžest náplně nádherně odpíchne křupavá drobenka, kterou mandlové lupínky vystřelí do chuťového sedmého nebe.
do 1,5 hodiny
20 řezů porcí

reklama

Suroviny (20 řezů porcí)

Těsto:

Postup

  1. Máslo s cukrem utřete do pěny. Po jednom zatřete vejce, pak citronovou kůru a sůl. Nakonec na střídačku zapracujte mouku promíchanou s práškem do pečiva a mléko. Hutné těsto by mělo pomalu stékat z vařečky. Troubu předehřejte na 170 stupňů.
  2. Na drobenku prohněťte máslo nakrájené na kousky s moukou, cukrem, solí a skořicí. Promíchávejte a prohrabujte prsty, až se vytvoří drobkovitá drobenka, kterou dejte na chvilku do chladu.
  3. Těsto vyklopte na vymazaný a vysypaný plech a plochým nožem nebo stěrkou namáčenou ve studené vodě ho rovnoměrně rozetřete. Hustě poklaďte připraveným ovocem, rovnoměrně posypte drobenkou a mandlovými lupínky a vložte na mřížku postavenou ve středu trouby. Pečte asi 35 až 40 minut, až koláč lehce vyběhne a těsto a drobenka zezlátnou.
Rychlý ovocný koláč s mandlovou drobenkou
Autor: Marek Kučera Rychlý ovocný koláč s mandlovou drobenkou

reklama

Související témata: ovocný koláč , drobenka , Sladké