zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rybí vývar se zeleninou
Autor: Hodně domácí Rybí vývar se zeleninou

Rybí vývar se zeleninou

Hodnoceno: 0x
Proč připravovat rybí polévku pouze o Vánocích? Během roku ji můžete postupně obměňovat různými druhy jarní a letní zeleniny, houbami, doplňovat zavářkami apod. Dá se zjemnit smetanou, ochutit rajčaty, přidat můžete uvařenou červenou řepu a zavařit ji můžete například celestýnskými nudlemi.
do 1 hodiny

Článek

Slepičí polévka se strouháním Foto:

20 receptů na zázračnou kuřecí polévku ze všech koutů světa

Kuřecí vývar je lék! To nám od dětství vštěpovaly maminky i babičky a všichni jsme měli šanci tuhle odvěkou pravdu potvrdit na vlastní kůži. Leze na vás chřipka? Máte...

reklama

Postup

  1. Všechny kousky ryby a hlavy vložte do hrnce a zalijte studenou vodou tak, aby byly ponořené.
  2. Přidejte mrkev, kousek celeru, cibuli, nové koření, pepř, bobkový list a sůl.
  3. Povařte cca 15–20 min. Nastrouhanou kořenovou zeleninu osmažte na másle, přidejte jarní cibulku i s natí, pokrájené žampiony, chvilku poduste a přilijte přecezený vývar.
  4. Polévku zjemněte smetanou, opepřete, přidejte pár kapek citronové šťávy a nastrouhejte muškátový oříšek. Zeleninu můžete obměňovat a přidávat pórek, hrášek, květák, rajčata, kapustu atd.
  5. Čistý vývar zamrazte a použijte jako základ na další polévku.

Rybí vývar se zeleninou 2 Foto: Rybí vývar se zeleninou; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká: "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama