zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečený losos s teplým bramborovým salátem
Autor: Chutně a rychle Pečený losos s teplým bramborovým salátem

Pečený losos s teplým bramborovým salátem

Hodnoceno: 3x
Jednoduché jídlo nemusí být vůbec nudné, když prozkoumáte, jak ho upravují v různých kuchyních. Tento recept spojuje britskou lásku k bramborovému salátu se skandinávským uměním pečení ryb a vášní pro kopr. Obyčejné brambory se rázem promění v rafinovaný teplý salát s pikantní a zároveň hebkou zálivkou. O úspěchu však rozhoduje ryba – vybírejte co nejčerstvějšího lososa a ideálně divoce odloveného, nebo alespoň chovaného eticky. A pak ho nepřepečte – kůže má být křupavá, ale maso by mělo zůstat uprostřed mírně průsvitné.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. V hrnci uvařte vodu. Brambory očistěte nebo oloupejte, vložte do vroucí vody, přidejte sůl, bobkový list, tymián a pepř, přiklopte a přiveďte znovu k varu. Pak odklopte, ztlumte trochu teplotu a vařte zhruba 15 minut doměkka, přesný čas záleží na velikosti brambor.
  2. Mezitím oloupejte šalotky a nakrájejte je nadrobno. 
  3. Uvařené brambory slijte, odstraňte koření a nechte je mírně zchladnout. 
  4. Ve velké pánvi rozehřejte olej a vložte do něj lososa kůží dolu. Opékejte 3–4 minuty, pak ho otočte a dopečte ještě 1–2 minuty. Odstavte. 
  5. Mezitím nakrájejte brambory na tenké plátky. Dejte je do mísy a promíchejte se šalotkou, koprem, crème fraîche a kapary. Osolte, opepřete a znovu promíchejte. 
  6. Opečené filety lososa podávejte s teplým bramborovým salátem a klínky citronu, případně se zeleným míchaným salátem. 
Pečený losos s teplým bramborovým salátem
Autor: Chutně a rychle Pečený losos s teplým bramborovým salátem

reklama

Chutně a rychle
Gordon Ramsay

Šéfkuchař se stane šéfkuchařem nejen pro to, že umí skvěle vařit, ale také vést tým, být trochu vizionář a zároveň umělec a účetní, který si spočítá, jestli se nápad zaplatí. Gordon Ramsay to svým uměním dotáhl mezi globální celebrity, o čemž svědčí jeho televizní show, restaurace v USA i Británii, oceněné 3 michelinskými hvězdami a také několik kuchařských knih. Ta poslední reaguje na trend domácího vaření a ukazuje, že i ve všední den zvládnete uvařit pro celou rodinu nebo jen pro sebe výborné, zdravé a jednoduché jídlo, na které nakoupíte cestou z práce. Kouzlo této knihy netkví jen ve 100 receptech, ale i ve spoustě praktických tipů a triků. Po pečlivém přečtení a vyzkoušení zjistíte, že dokážete vařit jako šéfkuchař. 

Vydává Slovart

Související témata: losos , bramborový salát , kopr , Gordon Ramsay , Hlavní jídla