návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Pečená křupavá brokolice s česnekem a citronem

Hodnoceno: 0x
2 porce
do 30 minut
Pečená křupavá brokolice s česnekem a citronem
Pečená křupavá brokolice s česnekem a citronem
Je to skoro neuvěřitelné, ale když brokolici místo vaření či dušení strčíte do trouby, stane se malý zázrak. Zelené růžičky získají pečením úplně jinou chuť, než jak ji znáte. Brokolice má téměř oříškovou příchuť, křupavé kousky k dokonalosti dotáhne česnek a svěží citron. To vážně stojí za zkoušku!

Suroviny (2 porce)

Postup

  1. Oloupané stroužky česneku nakrájejte na velmi tenké plátky. V malé pánvi rozehřejte olivový olej a česnekové plátky na něm pomalu na mírném ohni restujte dozlatova. Trvá to asi 3 minuty. Plátky česneku vyjměte z pánve a schovejte stranou. Česnekový olej nechte zchladnout do pokojové teploty.
  2. Zatímco olej chladne, předehřejte troubu na 250 stupňů. Brokolici rozdělte na malé růžičky pomocí menšího ostrého nože. Menší kousky jsou lepší, opečou se pěkně dokřupava.
  3. Růžičky řádně promasírujte s vychladlým česnekovým olejem a poté je rozložte na plech vyložený pečicím papírem. Ochuťte solí a dejte do trouby péct asi na 15 minut, až budou opečené dokřupava a dozlatova.
  4. Upečenou brokolici dochuťte pepřem, chilli vločkami podle chuti a na závěr zasypte česnekovými plátky, citronovou kůrou a vše zakapejte citronovou šťávou.

Pečená křupavá brokolice s česnekem a citronem  Foto:

Pečená křupavá brokolice s česnekem a citronem, foto: dinnerwasdelicious.com

Podobným způsobem můžete připravit i květák a stojí to fakt za to :)