zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí paličky v hořčično-medové marinádě
Autor: archiv Gurmet Kuřecí paličky v hořčično-medové marinádě

Kuřecí paličky v hořčično-medové marinádě

Hodnoceno: 2x
Paličky představují ideální alternativu pro všechny, kteří odmítají s nehynoucí trpělivostí okusovat kostnatá kuřecí křídla, nebo pracně porcovat maso, a přesto touží po finančně nenáročné, ale skvělé večeři.
do 2 hodin
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. MARINÁDA: Smíchejte v misce všechny ingredience na marinádu. Kuře vložte do igelitového sáčku (nejlépe uzavíratelného), přilijte ¾ marinády, uzavřete a obsah protřepejte, aby se paličky obalily ze všech stran. Pak sáček vložte nejméně na 4 hodiny do lednice.
  2. Rozpalte troubu na 180 °C. Kuřecí paličky vysypte do pekáčku, podlijte půl hrnkem vody a pečte půl hodiny. Maso během pečení nezapomeňte potírat zbylou marinádou.
  3. Omyjte mrkve, řapíkatý celer, papriku, oloupejte cibuli. Papriku zbavte semínek a zeleninu nakrájejte na proužky. Vložte vše do zapékací misky, pokapejte olejem, posypte kmínem, osolte, opepřete a promíchejte. Přidejte do trouby ke kuřeti a pečte 20 minut.
  4. Hotové kuře má temně medovou barvu a křupavou kůrčičku (a zelenina je měkká). Rozdělte obojí na talíře a podávejte s bagetou nebo chlebem.
  5. Prima tip: Zatoužíte-li po zdravějším způsobu úpravy, vyrovnejte paličky do trouby na olejem potřený rošt a ugrilujte. Zeleninu můžete upéct v ohnivzdorné misce zvlášť.

reklama

Související témata: Hlavní jídla