Kuřecí krokety s kimchi majonézou podle KRO Kitchen

Moje hodnocení
12x

Až budete příště přemýšlet, čím pohostit své přátele, je tenhle párty snack jasnou volbou. Kuřecí krokety podle receptu kuchařů z bistra KRO Kitchen jsou rychlé, jednoduché na přípravu a přitom návykové. Spolu s kimchi majonézou tvoří neodolatelnou kombinaci. Uvidíte, že se po nich jen zapráší.

4 porce
60 minut

Suroviny

Kimchi majonéza

Postup přípravy

  1. Nejprve připravte majonézu. Žloutky, dijonskou hořčici, citronovou šťávu, kimchi a miso pastu rozmixujte v robotu nebo tyčovým mixérem na pyré.
  2. K pyré za stálého šlehání pomalu přilévejte olej. Nakonec dochuťte solí, citronem a popřípadě srirachou dle vlastní chuti. Majonézu dejte vychladit do lednice.
  3. Upečené a natrhané kuřecí maso pokrájejte na menší kousky, šalotku a pažitku nasekejte nadrobno.
  4. Maso, šalotku a pažitku dejte do misky a přidejte hořčici, tuk, přepuštěné máslo, tabasco, worchester a sůl. Vše dobře promíchejte, podle chuti případně dosolte a dejte vychladit do lednice.
  5. Ze směsi tvarujte kuličky o hmotnosti zhruba 20 g. Dejte zamrazit.
  6. Zmrzlé kuličky obalte v mouce, vejcích rozšlehaných s mlékem a strouhance. Vajec a strouhanky dejte dvě vrstvy.
  7. Obalené krokety smažte ve vyšší vrstvě rozpáleného oleje nebo ve fritéze. Po vytažení odsajte přebytečný olej na papírových utěrkách a ihned podávejte s kimchi majonézou.

PRIMA TIP: Zamražené kuřecí krokety před obalením můžete v mrazáku uchovat i několik měsíců. A pokud si chcete ulehčit práci, připravte krokety z koupeného grilovaného kuřete.

Vítejte v KRO Kitchen

Myšlenka KRO Kitchen se zrodila v hlavě Vojty Václavíka. Ten před otevřením vlastního podniku vařil v norské michelinské restauraci Fauna a po návratu do Čech se stal šéfkuchařem restaurace Hergetova Cihelna. Tým okolo bistra zaměřujícího se na grilovaná kuřata se začal brzy rozrůstat a také se objevily nové příležitosti a prostory. Vojta a jeho spolupracovníci neváhali a během dvou let vedle KRO Kitchen na Vinohradské ulici vybudovali také pekárnu KRO Bakery, kavárnu KRO Coffee a zatím nejnovější KRO Bistro & Bar v Karlíně.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

KRO Kitchen


Přečtěte si také

Recepty