zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Králičí roláda s hráškovým pyré
Autor: archiv Masna Kozí Králičí roláda s hráškovým pyré

Králičí roláda s hráškovým pyré

Hodnoceno: 0x
Králičí maso se dříve jedlo mnohem častěji. A je velká škoda, že se z našich talířů téměř vytratilo, patří totiž mezi masa dietní, s velmi jemnou chutí. Naštěstí v dobrých řeznictvích králičí maso seženete a můžete z něj připravit třeba tuhle slavnostní roládu.
do 1,5 hodiny
4 porce

Článek

Pečený králík na česneku Foto:

16 výtečných receptů z králičího masa

Králičí maso je velmi lehké a málo tučné. Je proto ideální, pokud z nějakého důvodu držíte dietu, ale pochutnáte si na něm, i když diety nepotřebujete. Aby maso nebylo...

reklama

Suroviny (4 porce)

Omáčka:

Pyré:

Postup

  1. Rozprostřete vykostěného králíka, maso naklepejte a vhodně z něj odřízněte asi 200 g masa.
  2. Odříznuté maso rozmixujte na fáš spolu se 40 g špeku, česnekem, žampiony a smetanou. Fáš dochuťte solí a pepřem, vmíchejte vejce a velkou hrst nahrubo nasekané petržele. Fáš rovnoměrně rozprostřete na maso a to zaviňte do rolády.
  3. Roládu svažte provázkem, aby držela tvar. Vložte ji do pekáče a podlijte vodou asi do výšky 1 cm. Do pekáče přidejte pokrájené žampiony a cibuli – později budou součástí omáčky. Zbývající špek nakrájejte na tenké plátky a ty poklaďte na vrch rolády. Roládu pečte na 170 °C asi 50 minut. V případě potřeby během pečené podlévejte.
  4. Po upečení vyjměte maso z pekáče a výpek spolu se žampiony a cibulí rozmixujte. Rozmixovanou omáčku propasírujte přes sítko a nalijte do pánve. Přidejte demi glace a prudce nechte omáčku svařit tak, aby mírně zhoustla.
  5. Připravte pyré. Oloupejte a nakrájejte brambory a uvařte je doměkka. Na posledních pár minut do hrnce přidejte i hrášek. Brambory s hráškem sceďte, přidejte máslo a smetanu a vše dohladka rozmixujte. Dochuťte solí a pepřem.

PRIMA TIP: Při podávání můžete pyré ozdobit čerstvými ředkvičkami a jedlými květy.

Králičí roláda s hráškovým pyré  Foto: Králičí roláda s hráškovým pyré; foto: archiv Masna Kozí

reklama