zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Karlínský vepřový ptáček
Autor: archiv Pivo Karlín Karlínský vepřový ptáček

Karlínský vepřový ptáček

Hodnoceno: 4x
V pivovarské restauraci Pivo Karlín vaří z prvotřídního masa a na chuti je to znát. Vyzkoušejte jejich skvělé ptáčky z vepřové kýty doma nebo si zajděte na oběd k nim. Velkou výhodou je možnost zapít tuhle dobrotu jejich vyhlášeným pivem!
do 1 hodiny
1 porce

reklama

Postup

  1. Maso z kýty rozklepejte, osolte, opepřete a potřete dijonskou hořčicí. Na plátek masa dejte párek, vejce, cibuli, slaninu a okurku. Zabalte a převažte kuchyňským provázkem.
  2. V kastrolu rozpusťte uzenou slaninu a na ní opečte dozlatova cibuli a poté opečte i ptáčka. Přidejte hořčici a zalijte vývarem. Přidejte také divoké koření. Duste pod poklicí asi 1 hodinu až je maso měkké.
  3. Potom ptáčky vyndejte a omáčku zahustěte. Podávejte s rýží nebo knedlíkem. 
Karlínský vepřový ptáček
Autor: archiv Pivo Karlín Karlínský vepřový ptáček

Neotřelé menu a vlastní pivo najdete v pražské restauraci Pivo Karlín 

Pivovarská restaurace Pivo Karlín sází na kvalitu. Zdejší šéfkukachaři dovedou uspokojit opravdu ty nejvybíravější a nejnáročnější hosty. Steaky z prvotřídního vepřového masa odrůdy Mangalica z českého statku z Vysočiny a také maso odrůdy Iberico dovážené přímo z farmy ve Španělsku jsou zárukou velmi kvalitní klasické české a mezinárodní kuchyně. Vybrat si můžete z polední i speciální nabídky i z obvyklého jídelního lístku. 

Každý správný labužník ví, že není nic lepšího než zapít dobré jídlo dobrým pivem. Díky vlastnímu pivovaru zde můžete ochutnat nejčerstvější speciály jako je Karlín 12, Karlín black a také originální pivo IPA, APA nebo pšenice. 

Myslíte, že teď je to už úplně všechno? Nikoliv. Součástí karlínského pivovaru je i jedinečné řeznictví a farmářský obchod s regionálními specialitami. 

Pivo Karlín: Pernerova 42, Praha 8 – Karlín

Pivo Karlín
Pivo Karlín


 

reklama