zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Hovězí líčka na houbách a zeleném pepři s nastavovanou kaší
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Hovězí líčka na houbách a zeleném pepři s nastavovanou kaší

Hovězí líčka na houbách a zeleném pepři s nastavovanou kaší

Hodnoceno: 0x
Hovězí líčka s klasickou kaší by vám rozhodně zachutnala, obzvlášť pokud milujete hovězí maso. Ale s nastavovanou kaší je povýšíte na famózní sobotní oběd plný chutí!
do 1 hodiny

Recept

Líčka na červeném víně s karotkou a fenyklovým pyré Foto:

Líčka na červeném víně s karotkou a fenyklovým pyré

Recept je obohacen o fenyklové pyré a fenyklovo-citronový olej. Obě tyto složky maso osvěží a odlehčí.

reklama

Postup

  1. Líčka osolte a opepřete. Na oleji nebo sádle je zprudka opečte z obou stran, přidejte sušené houby, šalvěj, zelený pepř a nejprve zalijte balzamikovým octem.
  2. Nechte vypařit, poté podlijte pivem nebo vínem a opět nechte skoro odpařit. Nakonec zalijte vývarem cca 2 cm nad maso a přiklopené duste doměkka.
  3. Podle potřeby podlévejte vývarem. Nakonec zahustěte máslem prohněteným s hladkou moukou. Dochuťte.
  4. Nastavovanou kaši připravte následovně. Krupky a brambory uvařte zvlášť v osolené vodě. Krupky propláchněte.
  5. Na másle orestujte nakrájenou cibuli, nakonec přidejte drcený česnek a majoránku a nechte rozvonět. Z brambor připravte klasickou kaši, přidejte krupky a cibulovou směs. Důkladně promíchejte.

V kuchyni vždy otevřeno Foto: V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu, stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mě baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

reklama