Čokoládový medvídek brownie

Moje hodnocení
8x

Brownies jsou dokonalým dezertem pro všechny milovníky čokolády. Zkuste je tentokrát připravit trošku jinak a využijte zábavnou formu ve tvaru medvídka. Potěšíte tak nejen čokoholiky, ale i milovníky gumových medvídků Haribo.

1 porce
60 minut

Suroviny

Další tipy na originální Haribo recepty najdete ve speciálu:

Postup přípravy

  1. Předehřejte troubu na 180 °C na horní a spodní ohřev.
  2. Nasekejte hořkou čokoládu nahrubo a dejte ji s máslem do mísy. Nechte obě přísady rozpustit ve vodní lázni. Vezměte mísu ze sporáku a nechte hmotu trochu zchladnout. Pak vařečkou opatrně vmíchejte cukr, vanilkový cukr a vejce, dokud se vše nespojí v rovnoměrnou hmotu. Přidejte také mouku a sůl.
  3. Naplňte těsto do formy Zlatí medvídci a pečte ho 30 minut v troubě. Nechte ho na odkládací kuchyňské mřížce kompletně vychladnout a uvolněte medvídka opatrně z formy.
  4. Nasekejte nahrubo mléčnou čokoládu a nechte ji v míse rozpustit ve vodní lázni. Nyní ozdobte brownie medvídka čokoládou. K nazdobení můžete buď naplnit malý zdobicí sáček rozpuštěnou čokoládou a dokreslit oči, pusu a nos, nebo vezměte lžíci a postříkejte medvídka podle nálady a chuti čokoládou.

PRIMA TIP OD ZLATÝCH MEDVÍDKŮ:K tomuto čokoládovému brownie medvídkovi se skvěle hodí vanilková zmrzlina!

Rádi byste získali originální formu na pečení ve tvaru medvídka? Není nic jednoduššího! Stačí si objednat roční předplatné časopisu Prima FRESH a 4 formy dostanete jako dárek :)

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty