zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládový medvídek brownie
Autor: archiv Haribo Čokoládový medvídek brownie

Čokoládový medvídek brownie

Hodnoceno: 5x
Brownies jsou dokonalým dezertem pro všechny milovníky čokolády. Zkuste je tentokrát připravit trošku jinak a využijte zábavnou formu ve tvaru medvídka. Potěšíte tak nejen čokoholiky, ale i milovníky gumových medvídků Haribo.
do 1 hodiny
1 ks porce

Další tipy na originální Haribo recepty najdete ve speciálu:

reklama

Suroviny (1 ks porce)

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 °C na horní a spodní ohřev. 
  2. Nasekejte hořkou čokoládu nahrubo a dejte ji s máslem do mísy. Nechte obě přísady rozpustit ve vodní lázni. Vezměte mísu ze sporáku a nechte hmotu trochu zchladnout. Pak vařečkou opatrně vmíchejte cukr, vanilkový cukr a vejce, dokud se vše nespojí v rovnoměrnou hmotu. Přidejte také mouku a sůl.
  3. Naplňte těsto do formy Zlatí medvídci a pečte ho 30 minut v troubě.  Nechte ho na odkládací kuchyňské mřížce kompletně vychladnout a uvolněte medvídka opatrně z formy. 
  4. Nasekejte nahrubo mléčnou čokoládu a nechte ji v míse rozpustit ve vodní lázni. Nyní ozdobte brownie medvídka čokoládou. K nazdobení můžete buď naplnit malý zdobicí sáček rozpuštěnou čokoládou a dokreslit oči, pusu a nos, nebo vezměte lžíci a postříkejte medvídka podle nálady a chuti čokoládou. 

PRIMA TIP OD ZLATÝCH MEDVÍDKŮ:
K tomuto čokoládovému brownie medvídkovi se skvěle hodí vanilková zmrzlina!

Čokoládový medvídek brownie
Autor: archiv Haribo Čokoládový medvídek brownie

Rádi byste získali originální formu na pečení ve tvaru medvídka? Není nic jednoduššího! Stačí si objednat roční předplatné časopisu Prima FRESH a 4 formy dostanete jako dárek :) 

Předplatné Prima FRESH zima 2021

Získejte předplatné časopisu Prima FRESH na celý rok a pěkně ostrý dárek k tomu

reklama

Související témata: čokoláda , brownies , Haribo , Sladké