zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Francouzské Éclairs
Autor: archiv Jihlavanka Francouzské Éclairs

Francouzské éclairs, jak se pečou v Přístavu

Hodnoceno: 0x
V novém seriálu Přístav se sice vydáváme po Posázaví, ale i tam umí žít s pravou francouzskou elegancí. Místní mladá dáma Jitka, která o dění v Přístavu píše na svém blogu www.divkavezlutem.cz, patří mezi ty nejtvořivější obyvatele Špičky a Zátoky.
do 1 hodiny

Prozradila nám svůj oblíbený recept na kávový dezert Éclair, který vám pomůže přestat se bát odpalovaného těsta. Jitka se inspirovala na webu Jihlavanky, a my vám přinášíme celý recept včetně postupu.

reklama

Postup

  1. Do hrnce nalijte vodu s mlékem, přiveďte k varu a nechte rozpustit máslo. Přidejte špetku soli a cukr. Poté přisypejte mouku a míchejte. Vytvoří se vám hladké lesklé těsto, které odpalujte. Jakmile se vám na dně hrnce tvoří bílá vrstva, těsto je dostatečně odpálené.
  2. Do vychladlého těsta vmíchejte vejce a opět vytvořte hladké těsto. Pomocí cukrářského pytlíku tvořte na pečicí papír požadovaný tvar éclair.
  3. Plech vložte do trouby vyhřáté na cca 200 °C. Jakmile éclairs zezlátnou, stáhněte troubu na 100 °C a ještě těsto cca 10 min sušte.
  4. V průběhu pečení si můžete připravit krém. V mléce nechte louhovat čerstvě namletou kávu Jihlavanka Espresso. Poté mléko přeceďte a dejte vařit. Do teplého mléka vmíchejte pudink a zrníčka z vanilkového lusku.
  5. Nechte provařit, odstavte a nechte vychladnout. Aby se nevytvořil škraloup, posypte pudink moučkovým cukrem. Do vychladlého pudinku přidejte máslo pokojové teploty a spolu s moučkovým cukrem vyšlehejte do krému.
  6. Éclairs rozřízněte a plňte krémem. Navrch ozdobte polevou vytvořenou z kávy Jihlavanka Espresso a moučkového cukru.

Francouzské Éclairs  Foto:

Francouzské Éclairs, foto: archiv Jihlavanka

Pro další zajímavé recepty, ale i zákulisní informace z Přístavu sledujte Jitčin blog www.divkavezlutem.cz.

Francouzské Éclairs 3 Foto:

reklama