reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Pomalu dušená hovězí kližka
Autor: Thinkfood.cz Pomalu dušená hovězí kližka

Pomalu dušená hovězí kližka

Hodnoceno: 87x
Hovězí kližka je vůbec nejvíce používaný sval u skotu. Nejvíce jí svědčí pomalé vaření, dušení, ale i pečení. Zkuste ji podusit na víně, sušených lesních houbách, na bylinkách nebo z ní připravte klasický guláš a uvidíte sami, jaký je to gurmánský požitek.
do 2 hodin
4 porce

reklama

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 stupňů. Oloupejte mrkev, cibule, celer a vše nahrubo nakrájejte. Stroužky česneku nechte neoloupané. Vezměte velký cele ohnivzdorný hrnec se silným dnem a nalijte do něj necelou decku olivového oleje a rozpalte ho na plotně. Vsypte zeleninu, hrst sušených hříbků, svitek skořice, rozmarýn a bobkové listy. Vše pořádně restujte asi 5 minut.
  2. Hovězí maso nakrájejte asi na 5 centimerů velké kousky, na prkénku ho poprašte moukou a rukama promíchejte. Pak maso přidejte zatáhnout k zelenině. Následně do hrnce šoupněte půl lahvinky Chianti (červené víno vyráběné v Itálii v Toskánsku ve stejnojmenném regionu). Nechte 23 minutky vypařit alkohol a pak přidejte obě konzervy rajčat. Zbylou omáčku z plechovky vypláchněte do hrnce douškem vody. Rajčata můžete vařečkou přepůlit. Před uložením hrnce do hrouby maso ještě dochuťte špetkou soli a pepře, pak hrnec přiklopte a pomalu maso duste v troubě 3 hodiny.
  3. Hotové maso poznáte tak, že jde rozkrojit lžící. Před servírováním vyjměte z hrnce skořici a vyvařené snítky rozmarýnu. Dušenou kližku podávejte s bramborovou kaší, šťouchanými bramborami, celerovým pyré… Chuť masa skvěle podopří také porce na másle podušeného špenátu či kapusty.
Pomalu dušená hovězí kližka
Autor: Thinkfood.cz Pomalu dušená hovězí kližka

 

Thinkfood.cz

Když jídlo, tak ThinkFood.cz

 

ThinkFood.cz je blog o všech skvělých „když“ kolem jídla. Protože nejlepší jsou chvíle, když se něco děje. U sporáku, u stolu, s přáteli.

ThinkFood.cz je blog o jídle, nad kterým přemýšlíte. Vařte, jezte… a přemýšlejte.

ThinkFood na jaře 2013 založila Kateřina Obrazová a pod jejím vedením ho připravuje Idealab. Zajímá nás kvalitní jídlo, suroviny a recepty, ale i širší souvislosti okolo jídla. Přidejte kvalitní design, fotografie a jste tady správně.

reklama

Související témata: hovězí kližka , houby , Hlavní jídla