Ryby a mořské plody

Pikantní salát z kapra – skvělý způsob, jak zužitkovat rybu po svátcích

Moje hodnocení
0x

Tenhle salát je ideální pro všechny, kdo chtějí využít zbytky pečeného nebo vařeného kapra a přetvořit je v lahodné a svěží pohoštění. Kombinace jemného rybího masa, nakládané zeleniny a pikantního dresinku vytváří chuťově výrazný a přitom lehký salát, který skvěle poslouží i jako netradiční pomazánka na chlebíčky.

8 porcí
45 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Očistěte kapra, vložte ho do hrnce se studenou vodou, osolte, přidejte koření a vařte doměkka asi 20 minut. Uvařenou rybu vyjměte, nechte vychladnout, oberte maso od kostí a rozdělte ho na menší kousky.

  2. Přidejte okapanou nakládanou zeleninu, nadrobno nakrájenou cibuli a okurky. Vmíchejte zakysanou smetanu a majonézu, osolte, opepřete a vše důkladně promíchejte. Pokud je salát příliš hustý, zřeďte ho trochou láku ze zeleniny.

  3. Nechte salát alespoň několik hodin, ideálně přes noc, rozležet v chladničce, aby se chutě propojily. Podávejte s čerstvým pečivem nebo ho použijte jako základ pro chlebíčky a jednohubky.

PRIMA TIPY:

  • Pro výraznější chuť přidejte do salátu pár kapek citronové šťávy nebo jemně nasekanou feferonku.

  • Pokud nemáte po ruce kapra, salát výborně chutná i z tresky. A rybu nemusíte jen vařit, lze použít i obrané maso z porcí smaženého kapra.

  • Pikantní rybí saláty se v české kuchyni objevují už od první republiky, kdy se často připravovaly z kapra nebo sledě jako postní jídla.

Vyzkoušejte také kapra marinovaného v ryzlinku podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE: Kapr marinovaný v ryzlinku podle Karolíny Kamberské

Zdroj receptu

Klára Michalová

šéfredaktorka FTV Prima , Prima FRESH Klára Michalová

Přečtěte si také

Recepty

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů