Food blog roku 2021 oznámil s velkou radostí své vítěze! Jsou mezi nimi vaši favoriti?

Poslední letní den, 21. září, se na střeše funkcionalistického Domu Radost, prvního pražského mrakodrapu, uskutečnil už 8. ročník soutěže FOOD BLOG ROKU. Tentokrát byla akce doslova prošpikovaná RADOSTÍ, která se stala letošním tématem. Celým duhovým odpolednem a večerem provázel majitel soutěže, Lukáš Hejlík, a organizátorka Adéla Hálková.

Letos došlo k zásadnímu zjednodušení pravidel soutěže. Z původních 7 kategorií zůstaly 2, a to kategorie HLAVNÍ – FOOD BLOG ROKU a OBJEV ROKU.

V porotě usedlo 5 zásadních žen české gastroscény a ty společnými silami vybraly TOP 30 českých blogerů. Tento výběr se pak ještě zúžil na TOP 15 a následně byli vyhlášeny 3 nejlepší české foodblogy pro rok 2021.

Do druhé kategorie „OBJEV“ se blogeři přihlašovali sami nebo je nominovali jejich followeři, případně porota. Letos bylo celkem 120 objevů! Z nich porota společně s partnerem ETA vybrala TOP 10 a na akci byl oceněn vítěz kategorie. „Na našich stránkách evidujeme už 260 foodblogerů, takže si dovedete představit, jak těžké bylo vybrat vítěznou 30! Na TOP 3 jsme se ale shodly okamžitě!“ říká porotkyně Adéla Hálková.

Na třetím místě stanula báječná Inna z Garden and kitchen, která předává svým fanouškům téměř denně obrovskou inspiraci ze zahrady i z kuchyně. Druhé místo obsadili skvělí Honza a Zuzka, Taste of Prague. Ti mapují gastronomii v Čechách i ve světe. A celá zlatá odešla nejlepší Karolína Four, která nás úžasným způsobem edukuje o nejrůznějších potravinách, způsobech přípravy jídel, vyvrací mýty o způsobech stravování atd.

Objevem letošního roku se stal Jakub, CHEF KOUDY, doslova zjev na české gastroscéně. Na sociálních sítích už oslovil milion českých i světových diváků. Jeho video recepty vás určitě dostanou, stejně jako porotu!

Velkou zábavu si všichni užili také při partnerské soutěži ETA, do které se přihlásilo 151 soutěžících! Tématem byl lákavý, ale celkem komplikovaný piknik, soutěžící totiž připravovali více než 1 jídlo. Vítězem se stal se svým receptem a videem Adam z Taste of Red.

POROTA:

Darina Křivánková (bývalá šéfredaktorka časopisu FOOD), Darina Sieglová (redaktorka časopisu Apetit), Klára Michalová (šéfredaktorka časopisu a webu Prima FRESH), Adéla Hálková (nakladatelka kuchařských a kreativních knih, Došel karamel), Marie Bartošová (food fotografka).

VÍTĚZOVÉ:

1. Karolína Four @karolinafour 2. Taste of Prague @tasteofprague 3. Garden and kitchen @gardenandkitchen

OBJEV

Chef koudy @chefkoudy

Podrobné popisky vítězných TOP 30 najdete na Instagramu @foodbogroku.

Zdroj: Food blog roku, Foto zdroj: Šárka Babická / Food blog roku

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty