Nadýchané a voňavé masopustní koblihy plněné marmeládou

Moje hodnocení
1x

Koblihy patří k jedné z nejslavnostnějších sladkých pochoutek v Čechách i na Moravě už od středověku. Pekly se při všech významných církevních svátcích, ale spojené jsou nejvíc s masopustem – ve středověku slovo koblih symbolizovalo právě masopust. Zkuste letos připravit svým blízkým i koledníkům ty nejlepší masopustní koblihy podle našeho vyzkoušeného receptu– nadýchané, dokřupava a dozlatova usmažené a s poctivou domácí náplní.

12 porcí
120 minut
česká

Suroviny

Postup přípravy

  1. Nejdříve je potřeba si připravit ze surovin kvásek. Ve středně velké misce rozetřete kostku droždí se lžičkou cukru na tekutou kaši. Do kaše přidejte lžíci mouky a 100 ml vlažného mléka. Promíchejte a nechte kvásek pod utěrkou vzejít.
  2. V jiné misce připravte máslový „krém“. Rozetřete povolené máslo se zbývajícím cukrem. Přidejte žloutky, rum, špetku soli a muškátového oříšku a půl lžičky nastrouhané citronové kůry. Suroviny společně dobře umíchejte.
  3. Do velké mísy nasypte mouku, k ní přidejte připravený kvásek i máslový „krém“. Míchejte a po částech do těsta přidávejte zbylé teplé mléko (150 ml). Těsto zpracujte robotem nebo rukama. Vznikne vám hladké nelepivé těsto. Bochánek těsta poprašte moukou a dejte ho kynout pod utěrku na teplé místo na 60–80 minut.
  4. Vykynuté těsto rozdělte na 12 stejných dílků a rukama z nich uválejte 12 malých bochánků. Bochánky nechte kynout dalších 20–30 minut pod utěrkou.
  5. V hrnci nebo vysoké pánvi rozehřejte olej. Koblihy smažte z každé strany minimálně dvě minuty dozlatova a do oleje je opatrně vkládejte nakynutou stranou směrem dolů (pro správný tvar koblih  každý bochánek před vložením do oleje mírně stlačte, aby byl plošší).
  6. Usmažené koblihy dejte oschnout na papírové utěrky na mřížku. Vychladlé koblihy poprašte moučkovým cukrem, nařízněte je úzkým dlouhým nožem do jejich středu a plničkou nebo cukrářským sáčkem je naplňte svou oblíbenou domácí marmeládou.

MORA PLNÁ ŽIVOTA

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let. I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 6 kg mouky. Mohou tak v nové troubě rovnou připravit spoustu dobrot pro své blízké. A k indukční varné desce z řady VDIT získají kvalitní nerezovou pánev zdarma. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

MORA


Přečtěte si také

Recepty