Užijte si svěží barvy a chutě jara s novým číslem časopisu Prima FRESH

Také jste se nemohli dočkat, až se příroda začne probouzet a ve vzduchu bude cítit jaro? Užijte si toto roční období naplno i v kuchyni! Máme pro vás velkou porci inspirace, jak vařit s jarními ingrediencemi. V novém čísle najdete více než 70 nových receptů, které vnesou svěží vítr na vaše talíře. Stavte se pro něj v trafice, v prodeji už od 20. února.

Když píšu tyto řádky, zima se ještě hlásí o slovo a za okny chumelí. Ale já už mám díky své práci před sebou jaro. Prohlížím si připravené stránky tohoto čísla a těším se, až se začne příroda probouzet a přinese do našich životů pestré barvy a výrazné chutě. Vlastně jsem vděčná za život v mírném pásu, kde se střídají roční období. Život je tak mnohem pestřejší, v zážitcích i v kuchyni :).

Jaro pro mě znamená nový začátek, restart, znovuzrození, čerstvost a… hodně zelené barvy. Proto v jarním čísle nesmí chybět zelené recepty. Vždyť sezona takto začíná, do kuchyně přinese jarní zeleninu, se kterou je radost pracovat.

K jaru také neodmyslitelně patří nejdůležitější křesťanské svátky – Velikonoce. My jsme tentokrát zalovili ve starých kuchařkách a připravili jsme sváteční velikonoční recepty podle Viléma Vrabce, které vnesou na slavnostní tabuli eleganci a šarm.

Podívali jsme se i za naše hranice, a dokonce až za oceán… V tomto čísle jsme se rozhodli prozkoumat všechny kouty Spojených států amerických a najít ty nejzajímavější recepty, které možná neznáte. Ale doma je doma a milovníci české kuchyně také nepřijdou zkrátka. O své lety prověřené recepty se s námi podělil mistr svého řemesla, šéfkuchař Martin Jiskra ze Zájezdního hostince U Jiskrů.

Hostů v čísle máme ale mnohem víc! S Mirkou van Gils Slavíkovou si můžete upéct zamilované retro dezerty, které si pamatujete z dětství. Zdeněk Pohlreich překvapil a vydal kuchařku s recepty bez masa, z které přinášíme reprezentativní ukázku. Zdravé, barevné a lákavé recepty připravila Markéta Pavleje alias Kitchenette. A máme velkou radost, že vám můžeme přinést i několik receptů z nové knihy Yotama Ottolenghiho, který dokáže vždy překvapit neotřelými kombinacemi.

Užijte si jaro plné svěžesti, barev a chutí s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Vaše Klára Michalová

P.S.: Pokud vás některý recept zaujme a doma si ho uvaříte, nezapomeňte jeho fotku sdílet s námi na Instagramu @primafresh a obrázek označte hashtagem #primafresh. Nebo nám obrázek pošlete na mail: fresh@iprima.cz, kam nám můžete napsat i jakékoli jiné postřehy a nápady.

Objednejte si roční předplatné jen za 349 Kč. Získáte 4 čísla časopisu plná sezonních receptů přímo do schránky a k tomu dárek v hodnotě 500 Kč. Balíček Podravka je plný nezbytných surovin pro všechny kuchaře a kuchařky.

Více informací o předplatném najdete zde:

Autor článku

Klára Michalová

Všechny články autora

šéfredaktorka FTV Prima , Prima FRESH

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty