Restaurace Grosseto už déle než 25 let přináší do Česka malou Itálii

První restaurace Grosseto vnikla už v roce 1996 v pražských Dejvicích a rychle získala dobré jméno, které si stále drží. Dobře připravená pizza, čerstvé i sušené těstoviny, hezký výběr předkrmů i dezertů, čerstvé a hlavně kvalitní ingredience, tady si užijete atmosféru vstřícné Itálie kousek od Kulaťáku.

Od chvíle, kdy otevřela právě tato dejvická restaurace, se síť restaurací Grosseto celkem rozrostla a dnes ji najdete na dalších čtyřech místech v Praze a Průhonicích. I to je důkaz, že autentickou italskou kuchyni v kvalitním provedení mají lidé rádi.

Protože bydlím nedaleko, zůstávám věrná té původní dejvické pobočce. I když je dnes nabídka monohem větší, ráda si v Grossetu dám pizzu z pece na dřevo nebo skvělé těstoviny. A protože jsem měla doma nemocnou dceru, objednala jsem si tentokrát jídlo domů přes aplikaci Dáme jídlo. Za 35 minut zvonil kurýr u dve ří, jídlo dorazilo horké a vhodně zabalené.

Z předkrmů jsem vybrala Peperoni ripieni di formaggio (190 Kč), což jsou pečené a oloupané papriky plněné směsí ricotty a feta sýru, dochucené česnekem, čerstvou bazalkou a balzamikovou zálivkou. K tomu dorazily i dvě menší houstičky z pizza těsta. Takhle podle mě vypadá skvělý předkrm, vše perfektně chuťově ladilo, moc jsem si pochutnala.

Pro dceru jsem samozřejmě musela objednat pizzu. Z velké nabídky vyhrála Pizza Basilicata (280 Kč), což je pizza s tomatovým základem, na kterém je šunka, prosciutto crudo, cherry rajčátka, mozzarella, hobliny parmazánu a čerstvá bazalka. Tahle pizza byla jednoduše dobrá, standardní vysoká kvalita je důvodem, proč se lidé do Grosseta vracejí.

Já jsem ovšem zástupcem týmu těstoviny, takže má volba hlavního jídla byla jasná. V Grossetu mají velký výběr pokrmů ze sušených i čerstvých domácích těstovin. Já tentokrát zkusila ty čerstvé a vybrala jsem Linguine alla pescatora (295 Kč). Perfektně uvařené těstoviny se skvěle dochucenou omáčkou a hromadou mořských plodů (kalamáry, mušle sv. Jakuba, krevety, vongole) doplnily čerstvá cherry rajčátka a bazalka. Za mě tedy skvěle připravené jídlo, které by mě potěšilo i na břehu moře.

Síť restaurací Grosseto patří mezi jistoty, kde je téměř jisté, že odejdete spokojeni. Pokud hledáte autentickou italskou kuchyni, můžete si zajít do restaurace nebo si objednat italskou hostinu domů přes Dáme jídlo a k jídlu si třeba zpívat serenády :)

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty