Vít Nezkusil

Vít (44) absolvoval ZŠ Bydžov, dále studoval gymnázium Nový Bydžov a pokračoval na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze obor technologie – technologie farmak. Školu dostudoval, ale tomuto oboru se nevěnuje. Pracuje jako obchodní zástupce.

S rodinou žije naprosto spokojený život na vesnici. S ženou Klárou (advokátka) má dcery Niki (13 let) a Janu (10 let). Doma jim dělají společnost čtyři morčata a štěně biewer teriéra Rocky. Žena má kancelář v Praze a Vít má kancelář v Ostravě, a proto převážně pracuje z domu nebo od zákazníků. Má na starost Čechy a část Moravy. Do pořadu ho přihlásila kamarádka a sousedka z vesnice. Rád vaří a ví, že to umí. Dcery ho stále tlačily, aby to zkusil.

Žena se toho děsí, ale kamarádka ho zastihla při dovolené a říkala, že ho přihlásí, a on na to kývl. Pokud by vyhrál, tak slíbil 10 000 Kláře Šáchové, která ho přihlásila. Nic víc konkrétního s penězi v plánu nemá. Určitě by vzal holky na nákupy a na sushi, které mají celá rodina rádi. Jídla pro menu si vybral, protože jsou jeho oblíbená a je si vědom toho, že některým mohou přijít kontroverzní, a ne zcela všední. Jako zábavu si připraví lahve s koktejly – každý ochutná a vybere si, který by si dal – a ten mu pak Vít namíchá.

Charakter: Sám o sobě tvrdí, že je kontroverzní Štír s kapkou exhibicionismu – rád mluví k živým lidem – relativně na jakékoli téma. Má potřebu bavit lidi. Covid a online setkání ho nebavily. Neumí se nudit.

Zájmy: Volný čas tráví rád se svou rodinou. Má rád hudbu – i aktivně jako DJ. Zajímá se o digitální fotografii – převážně o tu studiovou. Má střelné zbraně a ZP, ale nyní je to spíše pasivní koníček. Baví ho HiFi a profesionální AV technika a počítač.

Vztah k vaření: Má moc rád vaření a pečení. Rád se o své postupy podělí, ale je trochu pedant na dodržování surovin a postupů. Jeho video o pečení kváskového chleba na YouTube má ¾ milionu zhlédnutí – původně amatérské video pro přátele, které se díky covidu stalo nesmírně populární. I ve svém menu se nechal ovlivnit a upeče chleba místo původních rohlíků, které chtěl.

Chutě: Rád připravuje kung-pao, rýži, minutkovou kuchyni, česká jídla podle kuchařek Romana Vaňka, polévky, česká a asijská jídla, peče chléb a pečivo. Má rád poctivá česká jídla, asijská jídla, sushi. Má rád výrazná a pikantní jídla. Mezi jeho oblíbená jídla patří indické vindaloo s dobrou rýží a česnekové placky. Mezi jeho další oblíbená jídla patří řízek nebo pečené kuře s kaší.

Nesnáší: Nejí špenát, červenou řepu, nesmysly bez chuti a zbytečné náhražky masa. Nikdy by nevypil mléko – kakao je fajn, ale mléko nezvládne.

Motto: V životě se řídí heslem: „Carpe diem.“

Očekávání: Těší se na pobavení a nové zážitky.

Soutěžní menu:

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty