Novinky na trhu: alko i nealko osvěžení nejen na párty

Během letních veder si velice často dopřáváme něco osvěžujícího k pití – koktejly, limonády, ledové čaje. Právě v dnešním článku najdete hned čtyři tipy, jak se osvěžit tentokrát. V kombinaci s alkoholem, ale také bez. Vybere si tedy zkrátka opravdu každý.

Stylová Mionetto „kabelka“, která nadchne

Ať už hledáte dokonalý dárek pro svou kamarádku, chystáte se na rozlučku se svobodou nebo páteční dámskou jízdu, designový party pack ve formě „Mionetto kabelky“ by vám rozhodně neměl chybět. Hit letošního léta se tak navíc stane i módním doplňkem.

Stylové balení Mionetto party pack obsahuje šest lahví Mionetto Prosecco Piccolo o objemu 0,2 l. Díky svému praktickému, ale především originálnímu designu, který připomíná dámskou kabelku, bude ideální volbou pro letní večírky nebo pikniky. Mionetto Prosecco vás navíc i v parném létě díky své lehké chuti s tóny jablek a citrusů s jemným a dlouhotrvajícím perlením dokonale osvěží. „Kabelka“ je k dispozici také v růžové variantě s Mionetto Prosecco Rosé, které se vyznačuje typickou nádherně růžovou barvou broskvového květu a dlouhotrvajícím perlením.

Radler s 0,0 % alkoholu, ideální na léto

Je perný letní den, kdy už jsou teploty kapku moc vysoko a nejraději byste vyměnili kancelář za deku u rybníka? Přesně pro tyto chvíle je tu Zlatopramen se svými Radlery s 0,0 % alkoholu. Svěží příchutě kombinující ovoce a bylinky jsou tím pravým osvěžením.

Radlery Zlatopramen 0,0 % sázejí na přírodní notu a ovocné příchutě doplňují také trochou bylinek. Všechny jsou bez umělých barviv a konzervantů a vycházejí vstříc lidem, kterým je vlastní zdravý životní styl a návrat k přírodě. Kombinaci nealkoholického piva, ovoce a bylinek lze konzumovat na kterémkoliv místě a prakticky kdykoliv – při sportu, odpočinku i v kanceláři. Mezi svěžími kombinacemi jsou Mandarinka a jasmín, Grapefruit a rozmarýn, Citron, bezový květ a máta a Brusinka s rybízem. Celou řadu chuťově doplňuje Tmavá višeň, která je jako jediná vyrobena z tmavého nealkoholického piva.

Šumivé opojení v Lot of Wine

Vinný bar Lot of Wine najdete v samém srdci Prahy, v uličce Týn. Jádro nabídky tvoří vína z organického vinařství Domaine de Bonaguil v jihozápadní Francii. Není náhoda, že právě tato vína jsou v Lot of Wine zastoupena nejvíce – majiteli vinic jsou Barbora a Daniel Donathovi, kteří jsou zároveň i spolumajiteli Lot of Wine. Letos své portfolio tichých vín obohatili o šumivou novinku Bulles de Bonaguil, o niž se pokoušeli několik let. Šumivé víno se Barbora a Daniel Donathovi, majitelé vinice ve francouzské oblasti Bonaguil, snažili vytvořit delší dobu. Letos se konečně zadařilo a ve sklepích dozrál produkt, který splňoval jejich představy. Světlo světa tak tento rok spatřily první láhve Bulles de Bonaguil.

Víno je směsí odrůd Gamay a Chardonnay v poměru 1 : 1. Obě odrůdy se sklidily 25. srpna 2020, po zpracování zrálo víno 6 měsíců v sudu na kalech a následně ještě dalších 8 měsíců v láhvi. Výroba tedy probíhala tradiční (dříve tzv. šampaňskou) metodou (Méthode Traditionnelle). Víno není doslazované ani dosířené a je organické. Ostatně, Domaine de Bonaguil se může pyšnit certifikací organického vinařství.

Bulles de Bonaguil má velmi světlou barvu. Bublinky jsou jemné a pravidelné s hezkou perzistencí. Ve vůni se mísí maliny, lesní jahody a tóny anglických bonbonů a okvětních lístků růží. Chuť je plná, tělnatá. Zpočátku dominuje Gamay, ale Chardonnay záhy přebírá vládu s jemností a délkou a zároveň s trochou hořkosti, která dotváří závěr.

Ovocné ledové čaje TEEKANNE Fresh s 0 % kalorií

Chcete zahnat žízeň chutně a bez kalorií? TEEKANNE má pro vás senzační Fresh Ice Tea, čajový nápoj bez cukru s tou nejlepší chutí ovoce. Praktická 0,5litrová lahev je ideální na cesty, takže se můžete příjemně občerstvit třeba u vody, na výletě nebo kdekoliv, kde vás přepadne touha po pořádném ovocném osvěžení. Ledové čaje jsou 100% přírodní a zároveň obsahují 0 % cukru a 0 % kalorií, takže stačí otevřít víčko a zatočit s žízní chutně a naprosto bez výčitek.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty