reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
Dárky na poslední chvíli nejen pro gurmány
Autor: Thinkstock Dárky na poslední chvíli nejen pro gurmány

Ještě stále vám chybí vánoční dárky? Našli jsme super vychytávky na poslední chvíli

Známe to všichni… Předsevzetí, že vánoční dárky začneme řešit v klidu už od října a během adventu už si jen budeme užívat vánoční atmosféru a jediné, co budeme shánět, bude stromeček, kapr a balicí papír.

A nakonec si poslední týden před Vánoci uvědomíme, že tajná skrýš na dárky je vyčítavě prázdná, zatímco všechny obchody jsou k uzoufání přecpané lidmi. Co teď?

Možností, jak se vyhnout nakupování v obchoďácích a přitom své blízké potěšit pod stromečkem, je naštěstí pořád dost.

Jedlé dárky vždy potěší

Teď už má asi málokdo energii pouštět se do výroby domácích čokoládových pralinek nebo udit vlastnoručně vyrobené klobásky, ale naštěstí je spousta jedlých dárků, které zvládnete vyrobit během pár minut.

Nakládejte!

Nakládat do sklenic můžete například sýry a nemusí to být jen sýr typu Hermelín. Zkuste i zrající sýry, mozzarellu, fetu nebo klidně směsi. Další klasikou jsou utopence, které obdarovaný na Silvestra jako když najde :) Ale i zde se dá popustit uzda fantazii a nakládat se dají různé klobásky nebo třeba gothaj. Do sklenic můžete dát i olivy, které dochuťte bylinkami, citronovou kůrou nebo chilli a vše zalijte olivovým olejem.

Pokud víte, že obdarovaný si na nakládané dobroty potrpí, přidejte mu ke sklenici plné pochoutek skvělou kuchařku Naložto – Kujme pickle v kuchyni od Daniely Turecké, kde najdou spoustu další inspirace.

Dárky na poslední chvíli nejen pro gurmány  Foto:

Vrstvěte!

I další jedlý dárek můžete připravit do sklenice. Máte nějaký oblíbený recept na koláč, dort či muffiny? Navrstvěte do sklenice všechny suché přísady, ovázejte sklenici mašlí a přidejte přesný postup výroby včetně seznamu „mokrých“ přísad, které je potřeba do těsta přidat.

Podělte se!

Někdy je největším dárkem, když se s blízkými podělíte o své nejlepší recepty, o kterých víte, že jim opravdu chutnají. Pořiďte hezký, ideálně kroužkový blok a vepište do něj recepty na své majstrštyky. Obdarovaný si pak z bloku může udělat svou osobní kuchařku, do které bude vpisovat i své objevy.

Nechte si to dovézt!

Nemusíte běhat po přecpaných obchodech, a přesto pořád ještě můžete dárky pohodlně nakoupit. Online obchody s potravinami jako je Rohlik.cz, Kolonial.cz nebo iTesco.cz mají ve své nabídce i trvanlivé chuťovky – výborné paštiky, marmelády, čokolády, čaje i kávy, pesta, ale i kvalitní alkohol. Poskládejte svým milým gurmánské balíčky a nechte si je dovézt domů – doručení je maximálně do druhého dne a bez front!

Dárky na poslední chvíli nejen pro gurmány  Foto:

Vytiskněte to!

I další dárky můžete pořídit z pohodlí domova u počítače. Nakupte třeba vouchery na kuchařské kurzy – jejich nabídka je dostatečně široká. Doporučujeme prověřené školy, například Gourmet Academy, Prakul, Ola Kala, Chefparade, Laboratorio.

Pro další dárek si musíte zajít, ale zase to bude rychlé a bez front :) Většina restaurací nabízí vouchery ke konzumaci nebo poukazy na degustační menu či brunche. Pokud máte nějaké oblíbené nebo třeba vysněné místo, které chcete vyzkoušet, pořiďte svému partnerovi voucher pro dva – určitě vás vezme sebou :)

A pokud se přece jen vydáte po obchodech, zajděte do nejbližšího knihkupectví a vyberte si ze široké nabídky nových kuchařských knih:

Tipy na nové kuchařky pod stromeček

Vybírejte dárky pod stromeček z 36 nových krásných kuchařek!

Připravila Klára Michalová

Související témata: dárky , vánoční dárky , Vánoce 2016 , dárky pro gurmány

reklama

Přečtěte si také