zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečená máslová dýně
Autor: Kublanka.cz Pečená máslová dýně

Pečená máslová dýně

Hodnoceno: 33x
Jestli znáte hasselback bramboru, pak vás úprava této dýně vůbec nepřekvapí. Je to skvělý tip, pokud znáte dýňovou polévku snad na všechny způsoby a chcete zkusit něco nového. :)
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Pečicí troubu předehřejte na 200 °C. Máslovou dýni podélně rozpulte a lžící vydlabejte semínka. Obě poloviny poté zbavte slupky pomocí škrabky na brambory.
  2. Půlky dýně ze všech stran důkladně potřete olivovým olejem a řeznou plochou je položte na plech vyložený pečicím papírem. 
  3. Osolte, opepřete a pečte v předehřáté troubě do okamžiku, kdy dýně začíná mírně měknout, zhruba 15–20 minut. Takto upečenou dýni vyndejte z trouby a nechte ji mírně vychladnout. 
  4. Mezitím nakrájejte chilli papričky na plátky a spolu s javorovým sirupem, máslem a octem ji dejte do malého kastrůlku. Vařte na mírném ohni za stálého míchání zhruba 6–8 minut nebo do okamžiku, kdy směs začne houstnout. Podle chuti osolte. Udržujte v teple. 
  5. Zchladlé dýně nakrájejte ostrým nožem na velmi tenké plátky, které ale nedokrojte. Abyste dýni nepřekrojili, položte si podél dýně například čínské hůlky nebo vařečky. 
  6. Nakrájené dýně opatrně přendejte zpět na plech vyložený pečicím papírem. Do zářezů vložte bobkové listy a dýně potřete javorovou marinádou. 
  7. Pečte v předehřáté troubě zhruba dalších 45 minut. V průběhu pečení potírejte dýně každých 10 minut zbylou marinádou. 
Pečená máslová dýně
Autor: Kublanka.cz Pečená máslová dýně

reklama

Kublanka
Blanka a Jakub Kardovi

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Související témata: dýně , Hlavní jídla