zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Gastro akce 8.-14.7.
Gastro akce 8.-14.7.

Tipy na gastro akce v týdnu 8.–14. července

Prázdninové týdny lákají k výletům a poznávání nových koutů země, včetně jejich specifických chutí. Za kterými dobrotami můžete vyrazit tento týden? Inspirujte se našimi tipy.
klaram , 08.07.2013

reklama

Jídlo z blízka

8.–31. července, více míst, Brno, region jihomoravský

Jídlo z blízka, jedna z největších gastronomických událostí tohoto roku, vám dá možnost ochutnat jižní Moravu, a to po dobu tří týdnů, kdy si můžete v 19 brněnských podnicích užívat jedinečná tříchodová menu připravená výhradně z místních ingrediencí od nejlepších regionálních producentů. V nabídce najdete čerstvé pstruhy z Moravského krasu, vepřové, hovězí a další druhy mas z ekofarem nebo jihomoravskou zvěřinu. Těšit se můžete i na sezonní zeleninu, jahody, maliny i sluncem provoněné třešně či meruňky ze Znojemska. Ke každému menu se podávají vína místních vinařů. Buďte jídlu zase o kousek blíž! Více info ZDE.

Festival Jídlo z blízka

Nejlepší jídlo míří od vidlí až na vidličku!

Gulášfest 2013

Gastro akce 15.-21.7. 11. ročník

11.–13. července, fotbalový stadion, Žerotínova 736, Valašské Meziříčí, region zlínský

Další ročník oblíbeného Gulášfestu ve Valašském Meziříčí skýtá kromě těch nejlepších gulášů také výborné pivo a kulturní program. Čeká vás například gulášek segedínský, maďarský, fazolový, kotlíkový, hovězí, bramborový, zabijačkový v chlebu, znojemský nebo dokonce klokaní. Děti pak lákáme na skákací džungli (tentokrát, výjimečně, doporučujeme před jídlem!). Více info ZDE.

Pohankové Bioslavnosti

8. ročník

13. července, areál společnosti PRO-BIO, Lipová 40, Staré Město pod Sněžníkem, region olomoucký

Hlavním tématem letošních Bioslavností, které budou návštěvníky provázet po celý den, je pohanka – dozvíte se o ní vše, co jste chtěli vědět. Čekají vás pohankové speciality, ale na své si přijdou i milovníci masa – grilovat se budou pstruzi i beran. Pro děti budou připraveny pohádky nebo soutěž o nejkrásnější Pohanku – a to je výzva: Jak si představujete pohankový kostým či pohankovou vílu? Více info ZDE.

Borůvkový ráj při Borůvkobraní v Bor(ůvk)ovanech

9. ročník

13.–14. července, více míst, Borovany, region jihočeský

Nenechte si ujít další borůvkové slavnosti! Bývalý klášter, jeho nádvoří, park, ale i školní jídelna, budou zářit modří malých kuliček. Připravený bude borůvkový a řemeslný jarmark a samozřejmě borůvkové občerstvení. Na místě můžete zakoupit borůvky, džemy, lívance, koláče, kremrole, domácí likér, pivo nebo třeba borůvkové portské víno. Kochat se budete moci také borůvkovou zahradou. Více info ZDE.

Gastro akce 15.-21.7.

Francouzský trh

11.–14. července, náměstí na Kampě pod Karlovým mostem, Praha 1, Region Praha

Pražská Kampa se pro tento týden rozhodla odtrhnout od hlavního města a stává se kouskem Francie. U příležitosti francouzského národního svátku – výročí pádu Bastily – se zde koná francouzský trh, na kterém budete moci ochutnat francouzské sýry, vína a další charismatické speciality. Připraven je i bohatý kulturní program. Více info ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

reklama

reklama

Přečtěte si také