Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tipy na gastro akce v týdnu 16.–22. září

Tipy na gastro akce 16.-22.9.
Tipy na gastro akce 16.-22.9. Autor: Thinkstock
Podzim se neodvratně blíží, to ale není důvod ke smutku – naopak! Oslavte konec léta, jak se patří. Vezměte rodinu či přátele a vyrazte na vinobraní, svátky piva nebo za gurmánskými lahůdkami. Poslední letní týden je napěchovaný nejrůznějšími akcemi a událostmi, které byste si neměli nechat ujít!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Masarykovo menu

9. září – 29. září 2013, Praha, Průhonice, Brno, regiony Praha, Brno

Vraťte se do časů zlaté éry české gastronomie s festivalem Masarykovo menu! Budete moci ochutnat největší pochoutky z doby první republiky v režii vyhlášených pražských a brněnských šéfkuchařů. O tom, že tehdejší kuchyně nebyla jen o knedlících a svíčkové, vás přesvědčí nabídka takových specialit, jako jsou šneci na různé úpravy, zvěřina, kachní i králičí paštiky nebo lanýžový chléb. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 16.-22.9.

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

 

2. ročník seriálu akcí Krajem vína 2013

21. září 2013, Znojmo a okolí, region jihomoravský

Poslední díl seriálu turistických akcí na moravských vinařských stezkách vás zavede do jejich nejzápadnější části. Během výletu zažijete atmosféru začínajícího podzimu a období burčáku přímo mezi vinicemi, objevíte tajemství vinných sklepů, ochutnáte místní speciality a vyhrát můžete i zajímavé ceny. V cíli na vás bude navíc čekat pohodové posezení u burčáku. Akce se můžete účastnit i na kolech nebo si výlet po krásách podzimu užít s dětmi. Více info ZDE.

Slavnosti jídla

Festival v centru dění

19. září – 22. září 2013, Náměstí Svobody, Brno, region jihomoravský

Zpříjemněte si podzimní dny s gastronomickým festivalem, na kterém představí brněnští šéfkuchaři své kulinářské umění a vybrané pochoutky. Kromě specialit zdejších restaurací se můžete těšit i na víno a burčák, valašské frgále, medovinu, ale i sýry. Akci si užijí i příznivci koktejlů, které se budou podávat v podání zkušených barmanů. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 16.-22.9.

Vinobraní Litoměřice

 

20. září – 21. září 2013, Mírové náměstí, Litoměřice, region ústecký

Litoměřické vinobraní – to jsou tradiční oslavy vína a hudby. Kromě skvělého vína si zde užijete také historický kulturní program. Těšit se tak můžete na divadelní vystoupení, večerní průvod rytířů s loučemi, sokolníky, ohňová kejklířské vystoupení, historické dobové tance a mnoho dalšího. Vinobraní je také součástí Ostrovního festivalu, kterého se každoročně účastní přední české kapely. Více info ZDE.

Slunce ve skle

6. ročník festivalu minipivovarů

21. září 2013, Pivovarský dvůr Plzeň, Plzeň Černice, region plzeňský

Slunce ve skle – příznačně nazvaný pivní festival, který se snad ani nemůže konat jinde než v Plzni. Příznivci tohoto lahodného moku zde ochutnají na 150 druhů čepovaných piv od ležáků, vícestupňových speciálů, pšeničných piv až po nakuřovaná nebo ochucená piva a mnoho dalších. Chybět nebude ani doprovodný hudební program, taneční vystoupení a pivní soutěže. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 16.-22.9.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama