návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Kdo v obrovské konkurenci získal titul Haribo Malý cukrář? Vybrat vítěze byl oříšek

Kdo získal titul Haribo Malý cukrář
Autor: archiv Haribo Kdo získal titul Haribo Malý cukrář
Rodinná soutěž Haribo Malý cukrář již zná své vítěze. Po více než čtyřech měsících, kdy soutěž probíhala v České republice i na Slovensku, víme, které recepty oslnily odbornou porotu nejvíce. Kdo ze stovek přihlášených se probojoval do finále a kdo si odnesl historicky první tituly Haribo Malý cukrář?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Soutěž Haribo Malý cukrář byla určena rodinným týmům ve složení jeden dospělý a jedno dítě. Dle věku dítěte se lišily kategorie, pro menší byla otevřena kategorie 5 až 8 let, pro starší kuchtíky pak 9 až 13 let. Soutěž probíhala od května do srpna a každý měsíc se vybíral jeden recept z kategorie, který postoupil do velkého finále. To se odehrálo v sobotu 14. září v Praze, a my tak konečně známe historicky první držitele titulu Malý cukrář.  

Celé sobotní dopoledne se v pražském kulinářském studiu Laboratorio pilně peklo. A vůně to byla omamná, vždyť se naráz připravovalo všech šest nejúspěšnějších dezertů. Rodinné týmy se činily, odborná porota netušila, kam dřív s očima. O poledni už porota stála před hotovými pokrmy. Před sebou měli ostružinovo-malinový cheesecake, malinové hariboletky a hned čtyři úžasné dorty. „Ten pohled na finálové dezerty byl úžasný, sliny se nám sbíhaly v podstatě okamžitě. Radost ze  skvěle vyvážených dezertů tak trochu vystřídal pocit bezmoci, a to ve chvíli, kdy bylo třeba začít vybírat vítěze jednotlivých kategorií. Nejradši bych udělila první místo všem, bezesporu si to zasloužili. Nebylo to jen o receptech, ale i o spolupráci v kuchyni a komunikaci s dětmi,“ říká hlavní porotkyně Michaela Spickett, zastupující společnost Haribo. 

Vítězné dorty a zákusky byly opravdu originální
Autor: archiv Haribo Vítězné dorty a zákusky byly opravdu originální

Po ochutnávkách se dveře Laboratoria zavřely a finalisty přivítal festival Kamiq You fest, kde došlo k tomu nejdůležitějšímu, vyhlašování vítězů. Toho se společně s Michaelou Spickett ze společnosti Haribo zúčastnila i moderátorka Sandra Parmová, která kreativní rodinnou soutěž podporovala, moderátor Petr Vágner a nechyběl ani Zlatý medvídek. 

Děti i maminky se skvěle bavily
Autor: archiv Haribo Děti i maminky se skvěle bavily

A jak to celé dopadlo? V kategorii mladších dětí zvítězila s receptem na Dort s malinovým krémem Julie a Lucie Višňovská, druhé místo získali s malinovými hariboletkami Honzík s Lenkou Dvořákovou a třetí místo patřilo Štěpánovi a Renatě Spáčilové za ostružinovo-malinový cheesecake. V kategorii dětí do 13 let zvítězily Tereza a Klára Seberová se svým Candy Haribo Cake, druhá příčka patří Gabrielovi a Lucii Mičkové za Haribo dort a třetí místo obsadili Samuel a Marie Přikryl s piškotovým dortem s Haribo nákladem. Haribo Malé cukráře 2019 tak již nyní známe, ceny od společností Haribo a KENWOOD jsou rozdány a už nyní se můžeme těšit na příští rok, kdy bude otevřen druhý ročník úspěšné rodinné soutěže.  

Inspiraci pro pečení s dětmi najdete ve speciálu, který je plný zajímavých receptů:

Související témata: Haribo , Haribo Malý cukrář
Reklama