VIDEO: Originální rukolové pesto podle šéfkuchaře

Doba přípravy:
Rukolové pesto podle šéfkuchaře

Domácí pesto se hodí vždy. Šéfkuchař Radek David nám tentokrát ve své kuchyni názorně ukázal krok za krokem variantu z rukoly a lískových ořechů. Určitě ho podle VIDEOnávodu vyzkoušejte také. Jeho svěží chuti podlehnete, navíc se od profesionála dozvíte i několik praktických triků.

Rukolové pesto je hotové raz dva. Hned jej můžete mazat na rozpečené pečivo, podávat ke grilovaným masům, zelenině, se saláty či klasicky promíchat s těstovinami.

Základem úspěchu jinak snadné přípravy pesta je podle Radka Davida dodržování poměrů surovin:

PAMATUJTE SI: Na 1 díl rukoly přidáváme 1 díl ořechů, 1 díl strouhaného parmazánu a 2 díly olivového oleje. Radek použil 80 g rukoly, 80 g lískových ořechů, 80 g parmazánu + 160 ml olivového oleje.

Kuchařský trik: Při mixování do mixéru vždy jako první dejte olej a teprve po něm rukolu (bazalku, petržel apod.) Suroviny se tak lépe propojí.

 

Suroviny
čerstvá rukola, očištěná a omytá 80 g
lískové ořechy 80 g
jemně strouhaný parmazán 80 g
česnek 1 stroužek
bílý vinný ocet
sůl
Postup
1

Na pánvi opražte nasucho lískové ořechy a oloupejte z nich hnědou slupku.

2

Do mixéru nalijte olivový olej a k němu přidejte čistou a osušenou rukolu. Mixujte, než vznikne řídká kaše s kousky zelených lístků. (Když mixujete moc dlouho, vznikne rukolový jemný olej)

3

Ke kaši přidejte do mixéru ještě stroužek česneku a pražené lískové ořechy a opět krátce promixujte. Na závěr přilijte trochu octa, osolte a přisypte najemno nastrouhaný parmazán. Opět vše krátce promixujte.

4

Rukolové pesto je hotové. Vyjměte ho z mixéru a podávejte čerstvé. Skladovat lze zalité olivovým olejem a přikryté alobalem ve skleněné nádobě. Bez přístupu vzduchu vydrží v lednici i několik dnů.

Jak na pesto z rukoly ukazuje krok za krokem šéfkuchař Radek David. Foto: Jak na pesto z rukoly ukazuje krok za krokem šéfkuchař Radek David.Foto: archiv Prima FRESH

Pusťte si na VIDEU níže rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije.

Uložit

Uložit

Uložit

Videa

reklama

reklama