VIDEO: Jemný cizrnový hummus

Doba přípravy:
Jemný cizrnový hummus

Tento základní recept na cizrnový hummus od šéfkuchaře Radka Davida si oblíbíte pro jeho jemnou konzistenci. Navíc ve VIDEOreceptu hned v úvodu můžete opět omrknout od profesionála i několik praktických triků ;-)

Jednoduchý arabský pokrm z římského hrachu vyniká vedle chuťových předností i ve zdravé výživě. Je dokonalým zdrojem vlákniny, proteinů, obsahuje také velké množství železa, magnézia či kyseliny pangamové – vitaminu B15. V jídelníčku vegetariánů výborně nahradí maso.

Cizrnový hummus můžete servírovat například jako předkrm, k čerstvé zelenině, moučným plackám, ale i jako zajímavou přílohu k masům.

Suroviny
cizrna (vařená) 750 g
vývar z cizrny 500 ml
česnek 2 stroužek
tahini (sezamová pasta) 50 g
mořská sůl 20 g
Postup
1

Propláchněte cizrnu a přes noc ji namočte do dvojnásobného množství vody.

2

Další den vodu slijte, cizrnu opět propláchněte a vařte doměkka cca 2 hodiny.

3

Uvařenou cizrnu zceďte. Vývar nevylévejte! Později ho využijete.

4

Vařenou cizrnu nasypte do mixéru, přilijte 500 mililitrů cizrnového vývaru, citronovou šťávu, olej, sezamovou pastu, 2 stroužky česnek a sůl. Vše rozmixujte na kaši.

5

Kaši podle potřeby zřeďte ještě trochou zbylého cizrnového vývaru. Dochuťte solí, případně i citronovou šťávou.

6

Umixovanou kaši propasírujte ještě přes jemné síto a nechte vychladit.

Jemný hummus servírujte vychlazený, rozetřený na talíři, pokapaný olivovým olejem a třeba jako Radek David si k němu můžete pokrájet čerstvé ředkvičky a řapíky celeru.

Arabská klasika v podání šéfkuchaře Radka Davida. Foto: Arabská klasika v podání šéfkuchaře Radka Davida.Foto: Zuzana Schneidewind

 

Pusťte si na VIDEU níže rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije.

Uložit

Uložit

Uložit

Videa

reklama

reklama