Tyrolské Gröstle

Doba přípravy:
Tyrolské Gröstle Foto:
Tyrolské Gröstle
Foto: V kuchyni vždy otevřeno

V tyrolských Alpách najdete tento pokrm všude, jak na svazích v restauracích, tak v podhorských vesnicích. Vaří se s mnoha obměnami – s vepřovým, hovězím i kachním restovaným masem. Někde přidávají do brambor majoránku, což je také výborné. Toto je jednoduchá varianta, která vám zajisté zachutná. :)

Článek

Brambory v hlavní roli Foto:

16x brambory v hlavní roli

Brambory jsou jednou ze základních surovin české kuchyně a není divu. Mají až neskutečně široké využití. Používají se jako příloha, ale i jako hlavní surovina. Hodí se do...
Suroviny
Gramáž podle "hladu":
brambory (uvařené ve slupce, oloupané a nakrájené na plátky)
cibule
tyrolský špek (popř. schwarzwaldská šunka)
sůl, pepř
Postup
1

Na oleji začněte restovat cibuli nakrájenou na proužky.

2

Když zesklovatí, přidejte na širší pruhy nakrájený špek.

3

Chvilku restujte a přidejte brambory, osolte, opepřete a opékejte.

4

Mezitím ještě připravte sázená vejce (volská oka), která při servírování položte na brambory.

V kuchyni vždy otevřeno

Andrea Motlíková

Andrea z foodblogu V kuchyni vždy otevřeno, který sleduje přes 36 tisíc fanoušků, vydala svoji první kuchařku. Na 368 stranách najdete bezmála 300 receptů pro každý den, které vždy doprovází autorské barevné fotografie.

Obsáhlá kniha je určena pro široké publikum napříč generacemi. Inspiraci pro každodenní vaření zde najdou začátečníci i zkušené kuchařky a určitě i muži. Osvědčené recepty z dostupných čerstvých surovin nejsou nijak komplikované a postupy jsou srozumitelně rozepsané. Nechybí tipy na tradiční česká jídla, ale v knize zabrousíte i do kuchyní Asie či Středomoří.

Kuchařka je velmi přehledně rozdělena do 19 kapitol od předkrmů, přes jídla z jednoho pekáčku, snadné recepty, polévky, saláty, druhy mas, těstoviny, zeleninové pokrmy, pomazánky, moučníky a dezerty až po zavařování.

Pokud vás den za dnem nenapadá, co zrovna vařit, stačí zalistovat a určitě si vyberete.

V kuchyni vždy otevřeno - kuchařka Foto:

Videa

reklama

reklama