Tolumbichki

Doba přípravy:
Tolumbichki Foto:
Tolumbichki
Foto: Pěkně vypečený blog

Tolumbichki jsou malé kousky tvarohového těsta, smažené a namáčené v sirupu z cukru. Pokud máte rádi španělské churros, určitě vyzkoušejte i tuto bulharskou specialitu! :)

Recept

Churros se skořicovou čokoládou Foto:

Churros se skořicovou čokoládou

Churros. Za tímto podivným názvem se ukrývají polodlouhé nudle smaženého těsta obalené ve skořicovém cukru. Churros se jedí teplé a namáčejí se do horké čokolády. Nejlepší...
Suroviny
tvaroh v kostce 1 ks (250 g)
vejce 2 ks
ocet 1 lžíce
jedlá soda 1/2 lžičky (4 g)
špetka soli
řepkový olej na smažení
Sirup:
voda 600 ml
Postup
1

Ze všeho nejdřív začněte připravovat sirup. Do hrnce dejte cukr s vodou a na středním plameni nechte vařit. Jeho příprava trvá asi 30–35 minut. Sirup se lehce zredukuje, ale nebude hustý.

2

Do vyššího hrnce nalijte dostatečné množství oleje a nechte ho rozehřát. Do mísy prosejte mouku, kterou smíchejte s jedlou sodou a solí. Přidejte vejce, tvaroh a nakonec ocet. Ručně vypracujte těsto, které dejte do jednorázového cukrářského sáčku s vroubkovanou špičkou.

3

Následující činnosti je dobré dělat s posilou. Jeden člověk drží sáček kolmo nad hrncem a mačká ho, druhý odstřihává kousky těsta přímo do hrnce. Jakmile hrnec zaplníte, chviličku počkejte a poté tolumbichki obracejte. Smaží se malou chviličku, jakmile jsou zlatavé z obou stran, vyndávejte je na talíř, na který dejte papírovou utěrku. Nechte okapat. Takto postupujte, dokud nespotřebujete všechno těsto.

4

Jakmile máte sirup hotový, naskládejte tolumbichki do zapékací mísy a zalijte je sirupem. Nechte je takto 30 minut a poté vyndejte na čistý talíř.

Tolumbichki 2 Foto: Tolumbichki; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

Videa

reklama

reklama