Těstoviny chudých

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Těstoviny chudých Foto:
Těstoviny chudých
Foto: Kublanka.cz

Stačí pár chilli papriček, nějaký ten gram semoliny, vajíčko, česnek, místo parmazánu strouhanka – a máte výborný recept, kterým oddálíte na pár desítek minut evergreen tohoto léta: "Máme hlad."

Suroviny
Těstoviny:
semolina 300 g + na podsypání
vejce 3 ks
Omáčka:
červené chilli papričky 4 ks
česnek, na plátky 2 stroužky
ančovičky 3 filety
sušené oregáno 1 lžička
drcená rajčata 1 plechovka
sůl
Pangrattato:
bílý chléb 3 plátky
česnek 3 stroužky
sušená chilli paprička 1 ks
Postup
1

Semolinu prosejte na vál a uprostřed udělejte důlek, do kterého vyklepněte vejce. Nejdříve s pomocí vidličky, později rukama vypracujte hladké a nelepivé těsto.

2

Pokud by bylo těsto příliš suché, přidejte malé množství vlažné vody. Těsto důkladně prohněťte, vytvarujte z něho kouli, zabalte do potravinářské fólie a nechte 30 minut odpočinout.

3

Odpočinuté těsto rozdělte na čtyři části. S pomocí strojku na těstoviny postupně vyválejte a nakrájejte těstoviny, které prosypejte semolinou (neslepí se) a stočte do klubek. Těstoviny rovněž můžete rozvěsit například na sušák na prádlo. Pokud s těstem nepracujete, musíte ho mít neustále zakryté potravinářskou fólií.

4

Chilli papričky propíchejte nožem, dejte do pánve a zalijte asi 1 cm vysokou vrstvou olivového oleje. Na nejnižším plamenu nechte zhruba 10 minut povařit do změknutí. Poté většinu ochuceného oleje slijte do tepelně odolné láhve a v pánvi ponechte zhruba 2 lžíce. Slitý chilli olej je výborný na dochucení jídel.

5

K papričkám přidejte do pánve plátky česneku, ančovičky a lžičku sušeného oregana. Nechte krátce orestovat. Jakmile se česnek rozvoní a ančovičky částečně rozpustí, přidejte drcená rajčata a krátce provařte. Celé chilli papričky ponechte na podávání.

6

Mezitím rozmixujte v kuchyňském robotu natrhaný bílý chléb najemno. V jiné pánvi rozehřejte cca 2 lžíce olivového oleje, přidejte nožem rozdrcené stroužky česneku, nasekanou sušenou chilli papričku a nechte krátce orestovat na mírném ohni (1–2 minuty). Poté do pánve přidejte rozmixovaný bílý chléb a za stálého míchání ho nechte opéct na mírném ohni dozlatova a dokřupava.

7

Těstoviny uvařte al dente ve velkém množství osolené vody (2–4 minuty), sceďte a ihned promíchejte s připravenou omáčkou. Podávejte posypané připravenou opečenou strouhankou a chilli papričkou.

Těstoviny chudých 2 Foto: Těstoviny chudých; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama