Salát s čočkou, cuketou a mátou

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Salát s čočkou, cuketou a mátou  Foto:
Salát s čočkou, cuketou a mátou
Foto: Lahodně s Ellou

Tento salát je velmi svěží a pyšní se lahodnou škálou výrazných chutí. Tenké plátky cukety s kousky krémového avokáda v kombinaci s hutnou a výživnou čočkou, lístky máty a limetovou šťávou z něj činí úžasně osvěžující jídlo!

Suroviny
zelená čočka 100 g (1/2 hrnku)
středně velké cukety 3 ks
čerstvá máta 2 hrsti
zralé avokádo 2 ks
olivový olej 4 lžíce
šťáva ze 4 limetek
slunečnicová semínka 1 velká hrst
Postup
1

Nasypte čočku do vroucí vody, 10 minut povařte, poté vařte ještě asi 30 minut na mírném ohni, dokud nezměkne, nesmí však být rozvařená. Pokud v hrnci zbyde nějaká voda, sceďte ji a nechte čočku vychladnout.

2

Zatímco čočka chladne, nastrouhejte pomocí škrabky na brambory cukety na tenké plátky. Otrhejte mátové lístky ze stonků a nasekejte je na větší kousky. Oloupejte avokádo a nakrájejte ho na menší kousky.

3

Vložte vystydlou čočku, plátky cukety, avokádo a mátu do mísy a zakápněte olivovým olejem a limetkovou šťávou. Dobře promíchejte a nakonec posypte slunečnicovými semínky.

4

Prima tip: Tento salát můžete snadno oživit novými ingrediencemi. Zkuste přidat třeba zrnka granátových jablek, opražené kešu oříšky, fazolové lusky nebo tenké plátky hub.

Salát s čočkou, cuketou a mátou  Foto: Salát s čočkou, cuketou a mátou, foto: Lahodně s Ellou

LAHODNĚ S ELLOU

ÚŽASNÉ PŘÍSADY A NEUVĚŘITELNÁ JÍDLA, KTERÁ BUDE VAŠE TĚLO MILOVAT

Lahodně s Ellou Foto:

Ella Woodward

Lahodně s Ellou je zcela revoluční kuchařka. Je určena pro všechny, kteří se rádi dobře a zdravě najedí. Najdete v ní řadu výborných dezertů, rychlých jídel do ruky, lahodných dipů, pestrých salátů a samozřejmě lehkých hlavních jídel. Pokrmy z nich jsou jednoduché na přípravu a hlavně chutné. Příznivce zdravého životního stylu tak potěší přes sto originálních a zdravých receptů zpracovaných krok po kroku.

Filozofie Elly je vařit úžasná jídla, která si vaše tělo prostě zamiluje. Inspiraci Ella čerpá ze svých vlastních zkušeností a poznatků, které jí pomohly ke zlepšení zdraví. O tuto unikátní knihu byl mezi vyznavači zdravého životního stylu takový zájem, že v rodné Británii vyšlo již šest dotisků, v Čechách právě vyšlo druhé vydání.

Vydalo nakladatelství Omega.

Videa

reklama

reklama