Polévka se soba nudlemi

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Polévka se soba nudlemi Foto:
Polévka se soba nudlemi
Foto: Kublanka.cz

Tato japonská polévka vám nahradí hlavní chod. Soba nudle, zelenina a houby vás jistě zasytí natolik, že hlady určitě trpět nebudete :)

Suroviny
zeleninový nebo kuřecí vývar 1,5 l
bílá miso pasta 2–3 lžíce
tofu 300 g
chilli vločky 1 lžička
sušený česnek 1/4 lžičky
limetka 1 ks
olivový olej 1,5 lžíce
sušené soba nudle 180 g
houby shitake 250 g
baby pak choi 2 hlávky
jarní cibulka 1 ks
sůl
Postup
1

Troubu předehřejte na 180 °C. V misce promíchejte kostičky tofu s najemno nastrouhanou kůrou z ½ limetky (pouze zelená část), šťávou z celé limetky, chilli vločkami, sušeným česnekem, solí a olivovým olejem. Okořeněné tofu rozprostřete na plech vyložený pečicím papírem a dejte ho péct do předehřáté trouby na 15–20 minut. V polovině pečení tofu promíchejte.

2

Hlávky pak choi podélně rozpůlte. V pánvi rozehřejte na mírném ohni malé množství slunečnicového oleje a řezné plochy na něm opečte dozlatova. Poté na pánvi orestujte plátky hub shitake. Pak choi rovněž můžete místo restování pouze 1–2 minuty spařit ve vroucí vodě.

3

Ve velkém množství vody uvařte soba nudle (4–5 minut), které ihned propláchněte studenou vodou.

4

Těsně před podávání přiveďte k varu zeleninový nebo kuřecí vývar. Miso dejte do menší misky, přilijte k němu zhruba 125 ml horkého vývaru a metličkou dobře rozmíchejte. Jakmile je miso dokonale rozpuštěné, přilijte ho spolu se sójovou omáčkou do hrnce s horkým vývarem. Pokud vám polévka zchladla, ohřejte ji, ale nesmíte ji přivést k varu (po přidání misa).

5

Do velkých polévkových misek rozdělte soba nudle, pak choi, tofu a vše zalijte horkým vývarem. Posypejte sezamem a nakrájenou natí jarní cibulky. Ihned podávejte.

Polévka se soba nudlemi Foto: Polévka se soba nudlemi, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama