Pohankou plněná kachna s pečenými jablky a zeleninou

Doba přípravy:
Pohankou plněná kachna s pečenými jablky  Foto:
Pohankou plněná kachna s pečenými jablky
Foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

Pečená drůbež je na podzim hodně oblíbená, není se čemu divit. Během přípravy vám celou kuchyň krásně provoní a výsledek nakrmí celou rodinu! :)

Kulinární pořad Karolína, domácí kuchařka sledujte každou neděli na Prima LOVE!

Suroviny
kachna 1 ks
sůl 1 vrchovatá lžička
majonéza 100 g
česnek 4 stroužky
nahrubo nasekaná petržel kudrnka 2 lžíce
pohanka 250 g
jablka s červenou slupkou 3 ks
mrkev 3 ks
pastiňák 3 ks
Postup
1

Kachnu opláchněte teplou vodou, odkrojte z ní všechno, co nechcete péct (dlouhou kůži na krku, biskupa a křídla) a osušte papírovou utěrkou.

2

V misce si smíchejte sůl, majonézu, prolisovaný česnek a posekanou petrželku. Touto směsí potřete kachnu zevnitř i zvenčí, dejte do keramického pekáčku, zakryjte potravinovou fólií a nechte přes noc v chladničce marinovat.

3

Druhý den nejdříve kachnu vyndejte, aby došla pokojové teploty, lépe se pak propeče. Pak uvařte pohanku – dejte ji do cca 3/4 litru vroucí osolené vody, povařte 1 minutu a pak zakryjte pokličkou a nechte dalších 20 minut stát.

4

Teprve potom sceďte přebytečnou vodu a ochutnejte, jestli je pohanka dost slaná – případně dosolte. Slaná by měla být tak akorát, ale nebojte se, že bude bez chuti – kachní sádlo udělá své.

5

Zatímco pohanka odpočívá, nakrájejte jablka na měsíčky i se slupkou, očistěte mrkve a pastináky a nakrájejte je na větší špalíky.

6

Z kachny lehce otřete papírovou utěrkou přebytečnou marinádu, která se nestačila vsáknout. Pak kachnu podržte nohama nahoru a naplňte ji pohankou. Nemusíte ji zašívat, ale nedělejte náplň příliš “do obloučku”, protože pohanka ještě uvnitř kachny trošku nabyde a vypadávala by ven.

7

Troubu rozpalte na 160 °C (horkovzduch). Do pekáčku položte plněnou kachnu prsíčky dolů. Kolem rozložte jablka a kořenovou zeleninu a vše osolte.

8

Zakryjte alobalem a dejte péct na 2 hodiny. Pak alobal sundejte, zvyšte teplotu na 210 °C a pečte ještě 20 minut, pak otočte a dopékejte dalších 20 minut, aby byla kachna z obou stran pěkně zlatavá.

Pohankou plněná kachna s pečenými jablky 2 Foto: Pohankou plněná kachna s pečenými jablky; foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

Článek

Pikantní kachna s rebarborou Foto:

20 receptů na šťavnatá a voňavá kachní prsa

Kachní maso s červeným zelím je symbolem podzimního hodování – snad všichni mají v chladnějším počasí chuť pořádně se nasytit. Kachní maso můžete ale připravit nejen s...

Článek

Pomalu pečená kýta na pivu Foto:

16 receptů na ty nejlepší masové pečínky, které potřebují svůj čas!

Vepřové, hovězí nebo třeba kachní maso? Výběr té správné masové pečínky je jenom na vás – v podzimním počasí se takové jídlo hodí naprosto skvěle, pak už se jen zachumlat...

Videa

reklama

reklama