Pečené batáty s uzeným a čedarem

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Pečené batáty s uzeným a čedarem Foto:
Pečené batáty s uzeným a čedarem
Foto: Smoothcooking.cz

Sladké brambory jsou na plnění a zapékání naprosto ideální. Vyberte vhodnou uzeninu, nějaký ten sýr a vykouzlete skvělou večeři pro celou rodinu.

Suroviny
batáty 1 kg
cibule 2 ks
uzené (nebo slanina) 200 g
čedar 50 g
jarní cibulka
sůl, pepř, olivový olej
Postup
1

Nejprve rozpalte troubu na 180 °C a umyjte batáty. Poté je nařízněte, ale pozor – nerozřízněte.

2

Pokapejte olivovým olejem a dejte péct na cca 20 minut (musí být dostatečně měkké). Mezitím pokrájejte uzené na kostičky, cibuli na půlkolečka a orestujte spolu s pepřem na pánvi. Nastrouhejte čedar.

3

Vytáhněte upečené batáty z trouby a vidličkou je lehce rozmáčkněte. Naplňte směsí uzeného a cibulky, posypejte nastrouhaným čedarem a dejte zapéct zpět do trouby.

4

Pokrájejte chilli papričku a jarní cibulku. Vytáhněte batáty z trouby, zakápněte zakysanou smetanou a na závěr posypejte chilli papričkou s jarní cibulkou.

Pečené batáty s uzeným a čedarem  Foto:

Pečené batáty s uzeným a čedarem 2 Foto:

Pečené batáty s uzeným a čedarem; foto: Smoothcooking.cz

Smoothcooking.cz Foto:

Smooth cooking aneb vaříme hladce

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce. Snažím se vám být opět o krok blíže, a tak jsem začala točit videorecepty a vlogy z food akcí.

Uložit

Videa

reklama

reklama